Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Нина Неданоска именувана за Претседател на Управниот одбор на Охридска банка

Објавено

на

По купувањето на Охридска банка од страна на Шпаркасе Групацијата, веројатно и очекувано беше да се случат првите промени во раководните тела на оваа банка.

Својата оставка ја поднесе Бранка Павловиќ, досегашен Претседател на Управниот одбор на Охридска банка АД Скопје, поднесе оставка од функцијата. Таа е кадар на француската банкарска групација Сосиете Женерал и веројатно ќе биде поставена на нова функција во рамките на групацијата.

Со одлука на Надзорниот одбор на Охридска банка АД Скопје, за нов Претседател на Управниот одбор на Охридска банка АД Скопје е именувана Г-ѓа Нина Неданоска, досегашен член на Управниот одбор на банката.

Наведената измена во Управниот одбор на Охридска банка АД Скопје стапува во сила на од денес 07.11.2019 година.

По промените, Управниот одбор на Охридска банка го сочинуваат двајца членови, Нина Неданоска и Никола Миткоски.

Домашни банки

Централна кооперативна банка АД Скопје со негативен финансиски резултат го заокружи третиот квартал од 2019 година

Објавено

на

Податоците од финансискиот извештај за работењето во третото тримесечје од 2019 година, објавен на Македонска берза покажуваат дека Централна кооперативна банка АД Скопје има остварено негативен финансиски резултат, кој е послаб во однос на истиот период од минатата година, кога банката забележа добивка. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД-Скопје се соочува со лажен Фејсбук профил и лажни награди

Објавено

на

Во текот на вчерашниот ден се појави лажна Facebook страна со име “Stopanska banka AD”, која се обидува да прибере лични податоци од корисници на оваа социјална мрежа. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка по 14-ти пат спонзор на Фестивалот „Златно славејче 2019“

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје по 14-ти пат е спонзор на детскиот фестивал „Златно славејче“, кој годинава ќе се одржи по 49-ти пат. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange