Connect with us

Кредити

Никогаш не е доцна за ПЛАН ,,Б” во животот!

Објавено

на

Невработени сте и сакате да отворите сопствен бизнис?

Вработени сте, но посакувате нов предизвик и креативна слобода во животот?

Без оглед дали сте невработен, вработен, студент, пензионер или земјоделец, Штедилница ФУЛМ Ви нуди можност за НОВ ПОЧЕТОК, со ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА!

Оваа есен, Штедилница ФУЛМ започнува со кампањата ,,ПЛАН Б”, наменета за сите оние кои сакаат да започнат НОВ БИЗНИС и имаат потреба од  финансиска поддршка!

Затоа, во филијалите на ФУЛМ распрашајте се за можностите кои ги нуди ,,ПЛАН Б”, раскажете ја Вашата идеја за бизнисот и побарајте кредит за СТАРТ-УП бизнис на износ од 10.000 до 400.000 денари, со рок на отплата од 12 до 72 месеци. Притоа, доколку Вашата идеја биде избрана за НАЈОРИГИНАЛНА И НАЈКРЕАТИВНА, истата ќе биде наградена со подарок ЛАПТОП.

Сите лица кои ќе подигнат кредит, со намена за СТАРТ-АП БИЗНИС и притоа ја раскажат својата идеја за бизнис (на образец во филијалите), во периодот од 10.09. до 31.10.2018 година, влегуваат во изборот за ПОБЕДНИК И ДОБИТНИК НА ЛАП-ТОП од Штедилница ФУЛМ за најоригинална и најкреативна идеја.

Затоа, ако имате храброст и идеја да го промените својот свет и сонувате за свој бизнис кој ќе ви овозможи креативна и финансиска слобода, Штедилница ФУЛМ е тука за Вас, финансиски да Ве поддржи!

Кредити

Најбрзо и најкомфорно купување во „Нептун“ на рати преку IuteCredit само со лична карта

Објавено

на

Следејќи ја својата мисија да овозможи најдобро шопинг-искуство на своите клиенти, „Нептун“ во својата палета на услуги го вклучува и новиот растечки тренд на брзо кредитирање преку IuteCredit Македонија, соопштија од компанијата. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Со еден Клик до Кредит – Брзо, Сигурно и Квалитетно

Објавено

на

Развојот на онлајн кредитирањето во Македонија се движи со голема експанзија во последните неколку години. Сето тоа е резултат на различниот и многу полесен начин на добивање на потребните финансиски средства. Од моментот на вашата апликација до одобрувањето и исплатата на кредитот, поминуваат најмногу неколку часови. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Фотоволтаичните системи на ЕВН отсега подостапни преку ЕКО кредитот на Шпаркасе Банка Македонија

Објавено

на

Фотоволтаичните системи на ЕВН Македонија, дизајнирани според потребите на корисниците, стануваат подостапни за сите заинтересирани. ЕВН Македонија и Шпаркасе Банка Македонија постигнаа договор за соработка, преку кој ЕКО кредитот на Шпаркасе Банка Македонија ќе може да се користи и за финансирање на фотоволтаичните системи што ги нуди ЕВН Македонија. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange