Connect with us

Кредити

Не труди се да одолееш на есенските радости со Стопанска Банка АД Скопје!

Објавено

на

Есента е најубавото годишно време. Завршуваат топлите денови и сите се враќаме дома од годишните одмори. Почнуваме да се спремаме за зимските денови и претстојните празници. 

Всушност ние не се подготвуваме за есента туку за зимата. Купуваме се што ние потребно за студените денови, особено кога ќе ги почувствуваме пониските темпрератури во октомври и ноември.

За подготовките да бидат безгрижни и да можете да ги завршите до крај, Стопанска Банка АД Скопје ни подготви изненадување. За сите есенски радости тука е ненаменскиот потрошувачки кредит до 920 000 денари кој го нуди Банката.

За сите примени апликации во периодот 01.10.2018 – 31.12.2018:

  • 0% административни трошоци;
  • 6% фиксна каматна стапка за првите две години, за кредити во МКД, за сите клиенти;
  • Кредитот е одобрен за само 30 минути;
  • Без трошок за предвремена отплата;
  • Одобрување на кредит БЕЗ: депозит, жиранти, административна забрана и меница;
  • Ко-кредитобаратели може да бидат лица што не се членови на потесното семејство;
  • Еднакви месечни ануитети, со просечна отплата од 1 200 денари.

Деталите за кредитот прочитајте ги тука или аплицирајте онлајн на следниот линк.

Со среќа со подготовките!

 

Кредити

Аплицирајте за IuteCredit во мрежата на Capital Net

Објавено

на

IuteCredit продолжува да биде вашиот најбрз и најкомфорен начин да стигнете до потребните парични средства. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

„Шпаркасе Банка“, прва банка во Република Македонија што финансира старт-ап бизниси во соработка со програмата ЕаСи на ЕУ

Објавено

на

„Шпаркасе Банка Македонија“ ја претставува првата програма „Чекор по чекор“, наменета за поддршка и развивање старт-ап бизниси во Република Македонија, по потпишувањето на спогодбата со Европскиот инвестициски фонд (ЕИФ) во рамките на Програмата за вработување и социјални иновации ЕаСи на ЕУ. На старт-ап бизнисите ќе им бидат ставени на располагање околу 1,5 милиони евра во фондови гарантирани со Програмата вработување и социјални иновации ЕаСи на ЕУ, финансирана од Европската Унија.  (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Капитал банка на саемот за мебел

Објавено

на

Од денеска до недела во комплексот ВИП арена Борис Трајковски се одржува 44. Саем на мебел, на кој граѓаните ќе можат да ги видат најновите трендови во производството на мебел. Ќе се претстават околу 70 изложувачи од Македонија, Србија, Косово, Италија и Бугарија со повеќе од 150 брендови. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange