Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Останато

Не ги пропуштајте најголемите Black Friday попусти на Grouper

Објавено

на

Празникот на попустите од година во година станува се попопуларен и кај нас, a љубителите на шопингот очекуваат со нетрпение да се впуштат во потрага по добри зделки и заштеда.

Еуфоријата на Grouper.mk стратуваше уште вчера со попусти до 90% на што ви душа сака.

Oваа година вистинскиот Black Friday e онлајн, без гужви и турканици, со стотици нови зделки на секој час, уникатни попусти и промоции за сечиј вкус. Новогодишни и early booking патувања, изобилство од храна и пијалоци, интересни подароци, третмани за разубавување и масажи, кујнски апарати и електроника се само мал дел она што ќе може да се купи овие денови. Она што е сигурно e дека ќе има избор од 1000 зделки со луди цени и ограничени количини!

Попустите траат цел викенд, заклучно со понеделник, Cyber Monday 02.12, што во превод е понеделникот после лудиот петок, и во истиот тренд ќе има нови 100 зделки со луди цени со рок од само 24 часа.

Уште пред две седмици Grouper започна со најава на шопинг лудилото преку “загревање” со BLACK FRIDAY WARM UP премиум зделки со ексклузивни попусти од различни модни брендови за обувки, облека, модни дотаци и услуги.

Grouper е препознатлив по уникатните маркетинг кампањи и промоции, а како што и самите велат, горди се што веќе 6та година по ред заедно со повеќе од 300 компании ги подготвуваат најдобрите Black Friday зделки. Празникот на попустите е посоебно возбудлив и значаен ден за тимот на Grouper за кој велат дека е нивен патронат кој го празнуваат со огромни продажби и посети од преку 100.000 во еден ден.

Слоганот на кампањата e Купи пред да ти го купат, па затоа немојте да задоцните и да ги пропуштите најголемите Black Friday попусти во земјава!

Останато

Расте членството во приватните пензиски фондови-задолжителните имаат 505.000, доброволните речиси 25.000 членови

Објавено

на

Бројот на членови кои издвојуваат средства во пензиските фондови со кои управуваат пензиските друштва во рамките на вториот и третиот пензиски столб е во постојан пораст. Според последните податоци од Агенцијата за супервизија на капитално финансираното пензиско осигурување (МАПАС), на крајот на октомври 2019 г. во вториот столб имаше нешто над 505.000 членови чии уплати изнесуваат околу 1,2 милијарди евра. Притоа, КБ Прв отворен задолжителен пензиски фонд, управува со над 620 милиони евра на своите членови, Сава пензиски фонд- со околу 560 милиони евра, додека Триглав пензиски фонд, кој од годинава се вклучи во капитално финансираното пензиско осигурување – со околу 3,7 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Сивата економија ќе ја победиме со примена на Законот против нерегистрирани

Објавено

на

Сојузот на стопански комори на Македонија институционално ги зајакнува воспоставените релации со инспекциските служби се со цел подобрување на  соработката во интерес на компаниите. Во таа насока Габрила Кулебанова, потпретседател на ССК и директорот на Државниот инспекторат за труд Аљајдим Хавзиу со договор за соработка во присуство на компании од приватниот сектори и претставници на инспекторатот ги прецизираа заедничките стратешки цели на делување за следниот период. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Ангеловска: Поголема продуктивност кај идните генерации, само ако од денес почне интензивно да се инвестира во човечки капитал

Објавено

на

Продуктивност и поголемо искористување на човечкиот капитал ќе имаме во иднина само ако уште од сега, па натаму со години, интензивно се вложува во човечкиот капитал. Ова го истакна министерката за финансии Нина Ангеловска на расправата за Буџетот 2020 во Комисија на Собрание. Таа посочи дека во таа насока во Буџетот за 2020 година се предвидени највисоки средства досега за столбовите на човечки капитал, односно образованието, здравството и социјалната грижа – за 168 милиони евра повеќе во однос на 2016 година, а и за 7,2% повеќе во однос на годинешниот буџет. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange