Connect with us

Осигурување

НЕДЕЛА НА ИНОВАЦИИ: “Moja.croatia.mk” – вашиот виртуелен агент

Објавено

на

Во чекор со технологијата, водејќи се од заштеда на вашето време и буџет,а воедно стабилно и сигурно пазарување, создадовме полесен пат како да се приближиме до вашите потреби.

“Moja.croatia.mk” е мобилна апликација која е скроена по мерка на нашите сегашни и идни осигуреници.

Обновете или купете полиса преку нашиот виртуелен агент за домаќинско, патничко осигурување и осигурување од автоодговорност без да го напуштите комфорот на Вашиот дом или канцеларија.

☑️Брза
☑️Прецизна
☑️Сигурна

“Оnline” пазарувањето ви овозможува:
20% попуст на купена полиса за зимско патничко осигурување
10% попуст на домаќинско осигурување

 

Осигурување

Стојанче Стоилов: Не пробувај лажен цепелин, одиграј на сигурно со животното осигурување на Винер Лајф!

Објавено

на

Стојанче Стоилов е македонски ракометар, долгогодишен член на македонската ракометна репрезентација и ракометар на РК Вардар. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Прва посета на осигурителни компании од Турција, можна соработка во здравственотo и осигурувањето штети од земјотреси

Објавено

на

Осигурителни компании од Турција, членки на Истанбулската трговска комора (ИТО), вчера на средба со Стопанската комора Македонија – Турција (МАТТО) во Скопје ги разгледале можностите за развивање заднички производи и оцениле дека е можна соработка во областа на здравственотo и осигурувањето штети од земјотреси. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Триглав Осигурување и Македонската кошаркарска федерација ја продолжуваат соработката

Објавено

на

Раководството на Кошаркарската федерација на Северна Македонија денеска на прес-конференција ја официјализираше соработката со Триглав Осигурување АД Скопје, компанијата што го продлабочи помагањето на македонскиот спорт со инвестиција во младинската кошарка. Поточно, Триглав Осигурување АД Скопје стана главен помагател на младинската кошарка, покривајќи ги котизациите на сите младински екипи во Македонија, во сите возрасни категории во машка и женска конкуренција. (more…)

Продолжи со читање

Популарно