Connect with us

Останато

НЕДЕЛА НА ИНОВАЦИИ: DishWish – хранете се здраво додека сте на работа или дома!

Објавено

на

Неодамна беше лансиран новиот домашен стартап кој има за цел да испорачува оброци по утврдено мени за секој работен ден во договорениот временски период и локација.

DishWish (www.dishwish.mk) е нова компанија чија цел е да обезбеди здрава и вкусно подготвена хроно, вегетаријанска и друг вид на исхрана додека сте на работа или дома, согласно внимателно составени програми од Др. Ана Гифинг, докторка која има патентирано своја програма на хроно исхрана.

Секој оној што сака да ја следи хроно диетата, веќе нема никакви пречки и оправдувања и може за помалку од 5 минути да се претплати на некое од достапните DishWish мениа (линк) и секој работен ден во текот на месецот да добива вкусно подготвен појадок, ручек и/или вечера, на саканата локација.

Ова е одлична можност и за самите компании кои сакаат да обезбедат вкусен “бенефит” за својот тим, па своите вработени да ги “претплатат” на здрава исхрана додека тие се на работа.

Позади DishWish стои искусен кетеринг тим од главниот град и засега оваа услуга ќе биде достапна само во Скопје, со тенденција да се прошири на ниво на цела држава.

Извор: Inovativnost

Останато

Невработеноста во еврозоната на рекордно ниско ниво од 6,5 проценти

Објавено

на

Невработеноста во еврозоната падна на рекордно ниско ниво од 6,5 проценти во октомври, покажуваат бројките што ги објави „Евростат“, статистичката агенција на ЕУ. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Просечната плата во октомври во Црна Гора изнесувала 720 евра

Објавено

на

Просечната плата без даноци и придонеси во Црна Гора во октомври, според податоците на Управата за статистика (Монстат), изнесувала 720 евра и е за 0,3 проценти повисока од септември. (more…)

Продолжи со читање

Останато

ЛЕСНО Е КОГА ИМАШ ИЗОБИЛСТВО НА ЗЛАТО – Гана набавката на нафта ќе ја плаќа во злато наместо во долари

Објавено

на

Владата на Гана работи на план да купува нафта со плаќање во злато наместо со долари, објави на Фејсбук, потпретседателот на државата Махамуду Бавумиа. (more…)

Продолжи со читање

Популарно