Connect with us

Домашни банки

НЕДЕЛА НА ИНОВАЦИИ: Халкбанк Смарткеш – подигнување пари од АТМ без картичка

Објавено

на

Луѓето често може да се најдат во непријатна ситуација кога го забораваат својот паричник дома, кога картичката им е истечена, изгубена или украдена, а имаат потреба од готовина од истите.

За овие навидум “безизлезни” ситуации има лесно и едноставно решение. Спојувањето на придобивките од дигиталната технологија и желбата на Халкбанк да биде што подостапна за сите потреби на граѓаните, доведе до создавањето на Халкбанк Смарткеш.

Халкбанк Смарткеш е апликација што го претвора вашиот паметен телефон во уред за подигнување готовина од кој било банкомат на Халкбанк, но исто така и во уред за испраќање готовина до други лица, кои патем не е неопходно да бидат клиенти на банката.

Потребно е само да поседувате активна трансакциска сметка, дебитна картичка во Халкбанк и да ги користите услугите на електронското банкарство како и мобилната апликација на банката.

Халкбанк Смарткеш ќе ви помогне во ситуациите кога вашата картичка не е со вас, ќе овозможи да споделувате готовина со вашите блиски, деца, пријатели, само преку мобилниот апарат, а користењето на оваа корисна алатка не подлежи на никакви дополнителни трошоци.

Повеќе информации за користењето на услугата СМАРТ КЕШ можете да најдете во следното Упатство.

Домашни банки

Измени во Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје

Објавено

на

ТТК Банка преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување односно Надзорниот одбор на Банката. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка а.д. Битола – препознатлива по поддршката на бројни спортски настани

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола е веќе препознатлива по значајната поддршка која ја дава за развивање и одржување на спортската култура и спорскиот дух во земјава. Покрај тоа што е единствената банка која е спонзор на Wizz Air Скопскиот маратон 2020 и Женската трка, оваа година банката стана дел и од најважниот и најголем спортски настан во градот Битола – трката ТРЧАЈ БЕ. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка со известување за предвремена исплата на септемвриските пензии

Објавено

на

НЛБ Банка ги известува своите клиенти – пензионери дека ќе ги исплати септемвриските пензии на 28 – ми септември (понеделник). (more…)

Продолжи со читање

Популарно