Connect with us

Домашни банки

На 8 септември привремен прекин на сообраќајот од паркингот на Ресорт Маврово до Леуново поради трката Halk Velo Green

Објавено

на

На 8 септември во Маврово ќе се одржи втора по ред хронометар велосипедска трка Halk Velo Green чиј организатор е Халкбанк АД Скопје. Околу 500 велосипедисти, професионалци и вљубеници во овој спорт, ќе се натпреваруваат во две категории – ПРО и ХОБИ во машка и женска конкуренција, а годинава за првпат е предвидено натпреварување и на деца и младинци.

Учесниците ќе возат трка долга 22 километри од хотелот Спорт до Леуново и назад.

Поради одржување на трката во среда, 8 септември, патот од Хотел Спорт преку Никифорово до Леуново, во двете насоки, ќе биде затворен за сообраќај во период од 09.00 до 15.30 часот.

Halk Velo Green е трка во која не само што најдобрите ќе можат да освојат вредни награди обезбедени од Халкбанк и поддржувачите на трката, туку обезбедува и многу забава и дружење, но истовремено придонесува и за засадување нови дрвја во земјава.

Халкбанк, како и лани и годинава средствата собрани од котизацијата ќе ги искористи за пошумување на одредени делови од земјава. Ланската година како резултат на трката во Светиниколско беа засадени 8000 нови садници. Трката Halk Velo Green инаку е дел од платформата HalkEco чија цел е поттикнување здрави животни навики и заштита на природата. Во акциите кои се спроведуваат во рамките на оваа платформа Халкбанк досега во земјава има засадени над 27.000 дрвја.

Домашни банки

Се појави лажна Facebook страница под името на Шпаркасе Банка

Објавено

на

На „Facebook” е забележана ЛАЖНА Facebook страница под името на Шпаркасе Банка која ги бара Вашите лични податоци за понатамошна злоупотреба! ШПАРКАСЕ БАНКА А.Д Скопје ги известува своите клиенти дека нема никаква поврзаност со тоа и ова е единствениот и официјален профил на банката. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

“Social Friday” во организација на Синдикатот на финансиски организации на Македонија

Објавено

на

Колегите од синдикалните организации на Халкбанк АД Скопје, Комерцијална Банка АД Скопје , Шпаркасе Банка , Стопанска Банка а.д. Скопје, Стопнаска Банка АД Битола, Агенција за Супервизија на Осигурувањата, Фулм и Силк Роад Банка решија да направат позитивни промени и заедно да придонесат кон подобрување на општеството. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Извлечени среќните добитници во големата наградна игра „НЛБ за млади“

Објавено

на

НЛБ Банка ги извлече среќните добитници во големата наградна игра за станбени кредити „НЛБ за млади“. Педесет (50) клиенти, на возраст до 40 години, на кои во периодот од 1 март до 31 мај годинава им се одобри станбен кредит од НЛБ Банка се среќни добитници на парична награда на износ од 20.000 денари. Средствата ќе бидат уплатени на сметката на одобрениот НЛБ Станбен кредит за кој добитникот на наградата аплицирал во промотивниот период. (more…)

Продолжи со читање


Популарно