Connect with us

Кредити

Најбрзо и најкомфорно купување во „Нептун“ на рати преку IuteCredit само со лична карта

Објавено

на

Следејќи ја својата мисија да овозможи најдобро шопинг-искуство на своите клиенти, „Нептун“ во својата палета на услуги го вклучува и новиот растечки тренд на брзо кредитирање преку IuteCredit Македонија, соопштија од компанијата.

На потрошувачите во „Нептун“ им се нуди можност да купуваат со наменски кредит до 80 000 денари и рок на отплата до 18 месеци.

Заинтересираните можат да аплицираат за наменскиот кредит преку IuteCredit само со приложување на документ за лична идентификација во сите продажни салони на „Нептун“ низ цела Македонија.

За процесирање на апликацијата и нејзино одобрување се потребни само неколку минути, a купувањето се одвива на следниот начин:

  • Се одбира посакуваниот производ, кој треба да биде во максимален износ до 80 000 денари;
  • Се информира продажното лице во „Нептун“ за намерата за купување со наменскиот кредит од IuteCredit на рати;
  • Се приложува лична карта и продажното лице ја процесира апликацијата на самото место, односно на каса;
  • На крајот се добива телефонски повик од IuteCredit за потврда за успешно активирање на кредитот и се заминува со производот за само неколку минути.

Главните вредности на IuteCredit се најбрзо и најкомфорно кредитирање за секого, а сето тоа во соработка со „Нептун“ ја прави оваа можност за време на празниците неодолива за секој купувач, велат од компанијата.

Кредити

Онлајн кредити до 180.000 ден. – за сите изненадувања во животот

Објавено

на

Сите ние се трудиме повеќе или помалку да балансираме со парите кои ги заработуваме и оние кои ги трошиме, односно сакаме да ги потрошиме. Секако, оваа наша финансиска “дисциплина” може да избега од контрола ако се појават некои непланирани трошоци. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Нова кредитна линија од Комерцијална банка за обртни средства за вашиот бизнис

Објавено

на

На вашиот бизнис му требаат обртни средства? Комерцијална банка ви нуди кредит до 30.000.000 денари со субвенционирана камата преку Програма на Развојната банка на Северна Македонија, наменета за компании кои ја реинвестираат добивката од 2021 година. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Продолжува промоцијата на атрактивниот Потрошувачки кредит на Комерцијална банка со рок на отплата до 120 месеци

Објавено

на

Атрактивниот Потрошувачки кредит до 30.000 евра на Комерцијална банка доби нов промотивен период за уште поголемо задоволство на клиентите. За ненаменскиот потрошувачки кредит со рок на отплата до 120 месеци може да се аплицира до 30.09.2022 година. (more…)

Продолжи со читање


Популарно