Connect with us

Домашни банки

Наташа Блажева и Наталија Шаренкова најдобри банкарски службеници на Силк Роуд Банка

Објавено

на

Традиционално, по повод „Светскиот ден на штедењето – 31 октомври“, денес на свечен настан во организација на Македонската банкарска асоцијација, беа прогласени најдобрите службеници од банките и финансиските институции за 2021 година. Наградените службеници добија пофални зборови и признанија за нивната посветена работа и остварени резултати во текот на годината.

Најдобри банкарски службеници за 2021 година во Силк Роуд Банка АД Скопје се Наталија Шаренкова, банкарски службеник во експозитура Гевгелија и Наташа Блажева раководител во експозитура Кисела Вода.

Со искрени честитки Силк Роуд Банка им посакува на своите вработени и во иднина да продолжат со успешна работа во извршувањето на работните задачи.

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно