Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Наградни игри

Наградна игра на НЛБ Банка: „Активирај NLB Pay и освој Samsung S9!“

Објавено

на

НЛБ Банка во периодот од 05.12.2018 до 15.01.2019 година организира наградна игра за сите корисници на NLB Pay мобилниот паричник.  

Наградната игра се однесува на сите нови и постоечки корисници на NLB Pay мобилната апликација. Наградната игра е наменета за физички лица, постојни корисници на NLB Pay, како и за новите корисници кои во периодот на наградната игра ја имаат активирано NLB Pay мобилната апликација и имаат дигитализирано барем една НЛБ Mastercard картичка.

Во рамките на наградната игра ќе бидат доделени 112 дневни награди (дневно по два добитници на Bluetooth слушалки и два добитници на полнач за мобилен телефон) и 6 неделни награди – мобилен телефон Samsung S9.

Извлекувањето на наградите ќе се одвива секој работен ден а добитниците ќе бидат објавувани на www.nlb.mk

Последното извлекување ќе биде спроведено на 16.01.2019 година.

Повеќе информации за наградната игра може да се добијат на веб страницата, во најблиската експозитура на Банката или на телефон 02/15 600.

Наградни игри

Шпаркасе ги извлече добитниците од наградната игра „Лето во Барселона со Mastercard Debit!“

Објавено

на

На ден 7.8.2019 година, со почеток од 12.00 часот, во просториите на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје се одржа официјалното извлекување на добитниците на награди од наградната игра „ЛЕТО ВО БАРСЕЛОНА СО MASTERCARD® DEBIT“. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Шпаркасе Банка советува што ви е потребно за патување во Барселона

Објавено

на

Ова лето Шпаркасе Банка и Mastercard ве носат на патување во Барселона за двајца, со обезбедени авио билети, хотелско сместување и џепарлак. За Лето во Барселона освен што ви е потребен Fancy пакет или некој од пакетите за физички лица на Шпаркасе Банка, потребно е и паметно да се спакувате. (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

Започнува голема наградна игра на НЛБ Банка

Објавено

на

Од денес, НЛБ Банка започнува голема наградна игра „Еве зошто НЛБ Клик!“ за сите корисници на НЛБ мКлик мобилното и НЛБ Клик електронското банкарство. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange