Connect with us

Наградни игри

Набавете зимска опрема за велосипедизам со HalkPay и GarminPay и учествувајте во наградната игра „Активирај Супермоќ“

Објавено

на

Возењето велосипед има бројни придобивки по здравјето на човекот – се грижи за срцето и заштитува од кардиоваскуларни заболувања, помага за губење на килограми, но, исто така претставува и еколошко превозно средство кое ја заштитува животната средина.

Најчесто, велосипед возиме во текот на целата година, на сонце, на дожд, па дури и на минусни температури. Доколку сте решени да возите во зима, тоа што треба да го знаете е дека ви е потребна соодветна зимска опрема. Без разлика колку надвор е ладно, сите ние се заморуваме при педалирање со велосипедот, а тој напор придонесува до потење на телото, затоа, особено е важно за време на студените зимски денови да се користи соодветен вид облека која ќе оневозможи влажниот и студен воздух да допре до телото.

Продавницата и сервис за велосипеди „Probike” располага со голем асортиман на облека за возење и тренинг со велосипед во зимски услови.

„Нудиме зимски капи, ракавици, јакни, блузи, подмаици, зимски хеланки (познати како бициклистички) од брендовите Cube, Bicycle Line, Castelli и Ale. Зимската опрема е произведена од врвни италијански производители со долгогодишно искуство и е изработена од висококвалитетни материјали, кои не дозволуваат потење и пропуштање на ладниот воздух. Исто така, располагаме со кабаници изработени од специјално платно кое не пропушта вода, а се облекуваат како завршен слој врз целата облека за да нè заштитат од дожд“, вели сопственикот на „Probike“, Лазо Миновски.

Доколку сакате да купите зимска опрема, плаќањето можете да го направите и со користење на апликациите HalkPay и GarminPay. Сè што е потребно е да ја преземете HalkPay апликацијата од Google Play Store на мобилен уред со Android оперативен систем, односно Garmin Connect апликацијата на IOS или Android оперативен систем и да ги дигитализирате вашите картички. Со реализација на овој чекор, вашата картичка станува дигитализирана и имате можност да платите со вашиот мобилен уред или вашиот Гармин часовник.

На овој начин со секоја трансакција со картичките од брендот Mastercard на Халкбанк АД Скопје, вие учествувате и во наградната игра „Активирај Супермоќ“ и станувате потенцијален добитник на некоја од 60те вредни награди – 45 ваучери за спортска опрема во износ од по 6.000 денари, 6 часовници Гармин, 4 мобилни телефони и 5 ваучери за велосипед.

На следниот линк можете да ги добиете сите потребни информации за учеството во наградната игра: https://halkbank.mk/kako-da-ucestvuvam.nspx.

Наградни игри

НЛБ Банка со голема наградна игра за станбени кредити „НЛБ за млади“

Објавено

на

НЛБ Банка Скопје започнува промотивна кампања за НЛБ Станбените кредити, во рамките на која организира наградна игра „НЛБ за млади“. Наградната игра започнува од 1.03.2022, а ќе трае до 31.05.2022 година и нејзин главен фокус се токму младите на возраст до 40 години кои имаат желба да го решат своето станбено прашање. Со наградната игра Банката ќе додели 50 парични награди на износ од 20.000 денари кои ќе бидат уплатени на сметката на одобрениот НЛБ Станбен кредит за кој добитникот на наградата аплицирал за времетраење на наградната игра. (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

Искористи ги можностите на Халкбанк за плаќање на рати и активирај супермоќ

Објавено

на

Зарем има нешто попримамливо од можноста, да купувате сè што ви е потребно или што го посакувате, плаќајќи на рати без камата и притоа да добиете шанса за освојување вредни награди? Токму тоа го овозможуваат Mastercard кредитните картички издадени од Халкбанк – да купувате на рати без камата и истовремено да учествувате во големата наградна игра „Освојувај награди со Mastercard“ која веќе започна и ќе трае до крајот на февруари идната година. (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

Извлечени првите добитници на награди од наградната игра „Освојувај награди со Mastercard“ на Халкбанк

Објавено

на

Првите 15 добитници на ваучери за спортска опрема во вредност од по 6.000 денари во наградната игра на Халкбанк – „Освојувај награди со Mastercard“ веќе се извлечени. (more…)

Продолжи со читање


Популарно