Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Останато

Младен Маркоски, најдобар финансиски директор за 2018 во Бугарија

Објавено

на

Секоја година во Бугарија се одржува престижното рангирање за најдобар финансиски директор од тековната година. ЕY Bulgaria – CFO of the Year е награда која секој финансиски директор во Бугарија посакува да ја добие.

Првото место оваа година го зема Младен Маркоски од Македонија, кој е финансиски директор на А1 мобилниот оператор. Како признание за постигнатите резултати и успеси, Младен Маркоски ја доби наградата во категоријата за „Севкупен придонес“ кој е најзначајната награда во рангирањето, бидејќи го одликува кандидатот кој има собрано највисок број поени во сите посебни категории – „Стратегија за развој на финансиската функција”, „Планирање и прогнозирање”, „Контрола и одговорност” и „Ликвидност и ризик”.

Маркоски е дипломиран економист на Економскиот факултет – Скопје при Универзитетот “Св. Кирил и Методиј„ и магистрира бизнис администрација на Cotrugli Business School. Својата професионална кариера во светот на финансиите ја започнува во Македонија во 2002 година, а потоа ја продолжува во Бугарија каде што ги доживува своите најголеми успеси.

 

Останато

ССК: Прв центар за медијација по европски модел

Објавено

на

Во Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) отворен е првиот Центар за медијација, по примерот на европските и земјите во светот, каде во рамки на коморите, функционираат Центри за медијација, со цел промовирање на принципот за пристап до правда за сите,  како и исполнувањето на меѓународните стандарди, беше истакнато на денешната прес конференција на Сојузот. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Граѓаните досега скенирале скоро 3 милиони фискални сметки во вредност од 1,5 милијарди денари

Објавено

на

Од почетокот на месецов, граѓаните имаат можност да побараат поврат на 15% од платениот Данок на додадена вредност (ДДВ) преку примената на владиниот проект „Мој ДДВ“. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Услугите на Тиго Фајнaнс отсега уште подостапни за жителите на Гевгелија

Објавено

на

Со цел да биде уште поблиску до своите клиенти и да обезбеди врвно корисничко искуство во секој контакт со клиентите, Тиго Фајнанс ја проширува својата продажна мрежа, отворајќи ја денес новата, 18-та по ред филијала, во Гевгелија. Филијалата е лоцирана на ул. Слободан Митров-Данко бр.87. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange