Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Останато

Македонските стартап компании ќе се претстават пред германската индустрија

Објавено

на

Македонски стартап компании ќе може да ги претстават своите идеи пред германсаката индустрија. Своите идеи во Скопје ќе ги презентираат пред главниот оперативен директор на „Бетахаус“, а менторска помош и поддршка за подготовка на својата идеја ќе им овозможи  Фондацијата проф. д-р Димитар Стамболиев и Центарот за трансфер на технологии и иновации – ИНОФЕИТ, преку програмата „BETAPITCH“

Избраните 10 до 12 старт-ап компании, кои ќе бидат дел од менторирањето, што ќе се одржи на 6 и 7 октомври, во просториите на ИНОФЕИТ на Факултетот за електротехника и информациски технологии.

Најдобриот стартап ќе добие бесплатно патување на BETAPITCH Global & Investors Day на 15-ти ноември 2018 година во Берлин, Германија, каде ќе може да ја презентираат својата идеја – продукт пред германската индустрија и да изградат деловни односи со стартап скаути од сите поголеми германски мултинационални компании.

Стартап компаниите, со свои идеи, може да аплицираат на https://www.betapitch.net/skopje/ најдоцна до 1-ви октомври.

Останато

Јовановиќ: Мислев дека “метлата” требаше да ги фати оние кои работеа за личен интерес и местеа милионски тендери

Објавено

на

Поранешниот советник во Министерството за финансии, Бранимир Јовановиќ, се огласи по повод промената која ја најави премиерот Зоран Заев за смената на Министерот за финансии, Драган Тевдовски. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Истражување – Колкави се просечните месечни нето примања во ИТ секторот?

Објавено

на

Во периодот од 6 февруари до 6 март 2019 година, македонскиот портал за информатичка и комуникациска технологија IT.mk спроведе опсежна анкета за состојбата на македонската ИТ работна сила. Анкетата, во која земаа учество повеќе од илјада професионалци од ИТ индустријата, прикажува клучни факти за програмерите, девелоперите, графичките дизајнери и професионалците од областа на дигиталниот маркетинг во Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Вчера во Битола се отвори нов мултифункционален комплекс „СН СООБРАЌАЕН ЦЕНТАР” Инвестиција вредна 5,5 милиони евра

Објавено

на

Вчера во Битола СН Осигурителен Брокер АД Битола отвора нов мултифункционален комплекс „СН СООБРАЌАЕН ЦЕНТАР”, единствен од ваков тип на територијата на Битола и околината. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange