Connect with us

Домашни банки

Лидерот во e-банкарството – Халкбанк воведе нов производ, Онлајн кредит

Објавено

на

Онлајн кредит е новиот производ на Халкбанк АД Скопје кој е достапен за сите приматели на плата во Банката кои лесно, брзо и едноставно, без потреба од посета на филијала, можат да дојдат до потребните средства. Со новиот производ Банката, која е лидер во воведување нови услуги базирани на новите технологии, станува и единствена банка во земјава која нуди онлајн депозит и онлајн кредит за своите клиенти.

Максималниот износ за кој можат да аплицираат клиентите е до 300.000 денари, рокот на отплата е до 60 месеци, а каматната стапка е 5,5% фиксна за целиот период на отплата на кредитот. Услов е кредитобарателот да е примател на плата во последните 3 месеци на трансакциска сметка во Халкбанка АД Скопје и да е корисник на електронското банкарство на Халкбанк.

Постапката за отворање на онлајн кредитот е куса и трае не повеќе од три минути, безбедна е бидејќи е со двојна авторизација, а префрлувањето на средствата на сметката на барателот е во рок од 5 минути.

„Дигиталната револуција во сите сегменти на денешното секојдневие придонесе интензивно да се инкорпорираат потребите од истото и во банкарскиот сектор. Иновативноста во процесите и услугите е една од најсилните карактеристики на нашата банка која е промотор на технолошки промени во банкарскиот сектор уште од влегувањето на македонскиот пазар. Халкбанк е пионер во имплементацијата на е-трговијата како услуга, прва банка која создаде производ онлајн депозит, со кој овозможи брзо и едноставно од компјутер или мобилен телефон отворање штеден влог, а сега нуди и онлајн кредит. На овој начин им излегуваме во пресрет на клиентите преку намалување на нивниот ангажман при подигнување на кредит, но и овозможување на поголема достапност на услугите на банката и во местата каде што банката нема филијала“, велат од Халкбанк.

Кредитот е без трошоци за аплицирање, за обработка или за негова предвремена отплата.

Домашни банки

Караванот на Халкбанк „Приказни од моето маало“ го посети Штип

Објавено

на

Караванот „Приказни од моето маало“ вчера ги посети учениците во ОУ „Ванчо Прке“ во Штип. Низ едукативно-креативни работилници ги слушнавме приказните од градот под Исарот, се дружевме со креативните деца и ја разгоривме нивната креативност и фантазија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка со нов Унит Линк производ

Објавено

на

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка, го збогати своето портфолио на продукти и понуди нов, атрактивен Унит Линк производ, кој покрај балансирана распределба и инвестирање на средства во удели на инвестициски фондови, нуди и животно осигурување со штедење. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Почна пријавувањето за настанот на тркала „Вози право, вози здраво“

Објавено

на

Најмасовниот и најзабавниот настан „Вози право, вози здраво“ во организација на Стопанска банка АД-Скопје повторно се враќа на скопските улиците. На 5 јуни (недела) градот по шести пат ќе биде преплавен со велосипеди, тротинети, ролери, скејтборди и бебешки колички кои ќе возат по улиците ослободени од автомобили, а луѓе од сите возрасти ќе се забавуваат и ќе дадат свој придонес за почиста животна средина. (more…)

Продолжи со читање


Популарно