Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Осигурување

КРОАЦИА ДОМИНИРА: 70% од полисите се издадени од Кроациа Осигурување – Живот

Објавено

на

Во период од 6 (шест) месеци во Македонија склучени се вкупно 13.500 полиси за животно осигурување.

Од нив, неверојатни 70% се издадени од Кроациа Осигурување – Живот АД Скопје.

Клиентите биле и секогаш ќе останат наш најбитен императив дали нашата услуга и полисата за осигурување на живот ги исполнува Вашите очекувања за сигурност. Лидерската позиција за нас е многу повеќе од трка за прво место, таа преставува императив кој не води понатаму, бидејќи Вашата доверба и лојалност покажува дека компанијата е на вистинскиот пат” – велат од компанијата.

Осигурување

Конференција на тема “Осигурување на побарувања и придобивки за компаниите”

Објавено

на

Во организација на Стопанската комора на Македонија и Сава осигурување, ќе се одржи настан кој е наменет за бизнис секторот и насочен кон развојот на јавната свест за значењето на осигурувањето на побарувања, односно заштитата од ненаплатени побарувања. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Дружба со Винко во Скопската зоолошка градина – Дојдете и забавувајте се!

Објавено

на

Вашето дете е Вашата најголема среќа, а неговото здравје е Ваша најголема грижа! Заштитата на здравјето на Вашето дете е една од најголемите финансиски одлуки што некогаш ќе ги направите во животот. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

„Еуролинк осигурување“ на цврстата втора пазарна позиција во првите шест месеци од 2019 година

Објавено

на

„Еуролинк осигурување“ АД Скопје во првото полугодие од оваа година ја зацврсти втората пазарна позиција со учество од 13,22% на целокупниот пазар за неживотно осигурување во Република Северна Македонија. Бруто-полисираната премија за првите шест месеци изнесува 582.871.550 денари, што претставува пораст од 7% за период во кој целокупниот пазар за неживотно осигурување расте со 5%. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange