Connect with us

Криптовалути

Криптовалутите повторно растат, по годишниот минимум кои го достигнаа минатиот месец

Објавено

на

Најпопуларната криптовалута биткоинот изминативе денови бележи пораст на вредноста и со оваа криптовалута во моментов се тргува по цена од 37.335 долари.

Во текот на последните 24 часа, цената на биткоинот се движеше помеѓу 36.000 и 37.300 долари, со што бележи пораст од 1,6% проценти.

Пазарната капитализација на биткоинот во моментов изнесува речиси 700 милијарди долари.

Пазарот на криптовалути доживеа висок пад претходниот месец, бидејќи цените на речиси сите криптовалути драстично се намалија откако имаше неколку негативни индикатори кои влијае врз нивната цена, а тука се пред се негативните изјави на Илон Маск, како и одлуката на кинеската регулаторна комисија која забрани трансакции со криптовалути. Имаше и други влијателни инвеститори кои даваа негативни коментари дека криптовалутите, а пред се биткоинот се крајно нестабилни и многу несигурни.

Сето тоа влијаеше и сеуште влијае врз вредноста на криптовалутите, која речиси се преполови во изминатиот месец.

Криптовалути

PayPal стартува со купопродажба на криптовалути во Велика Британија

Објавено

на

„PayPal Holdings Inc” (PYPL.O) ќе им овозможи на клиентите во Велика Британија да купуваат, продаваат и чуваат биткоини и други криптовалути почнувајќи од оваа недела, соопшти компанијата, пренесува „Reuters”. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Биткоинот достигна 50.000 долари, највисоко ниво во последните три месеци

Објавено

на

Биткоинот го продолжи трендот на закрепнување, достигнувајќи вчеравечер вредност од 50.000 долари, наведе „CoinDesk“. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Најголемата фудбалската суперѕвезда Лионел Меси, дел од парите од ПСЖ ќе ги добива во криптовалути!?

Објавено

на

По долго време заврши трансфер сагата на најголемата фудбалска суперзвезда Лионел Меси, кој и покрај желбата да остане во својот омилен клуб Барселона, на крајот беше речиси приморан да ги промени клупските бои и да се пресели во Париз Сен Жермен. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно