Connect with us

Криптовалути

Криптовалута за безбедна трговија која се развива во Белград стана достапна за “рударење”

Објавено

на

На почетокот на септември, Balkaneum ја претстави својата “Main Net” врз основа на блокчејнот Safex. Сега, Safex Cash исто така се минира како нова валута, која ќе биде средство за плаќање, а со тоа и основа за размена на стоки и услуги.

Станува збор за целосно нова криптовалута која има за цел целосно да го промени начинот на кој тргуваме и испраќаме пари, а зад неа е Balkaneum.

Во последните неколку месеци, домашниот тим ги поздрави новите колеги, велејќи од компанијата дека во меѓувреме клучните фази на развојот на Safex се интермодални. Пред неколку дена, 5 ноември, беа испорачани 1 Click процесорот Miner и новата верзија на Safex Wallet.

Самата миграција вклучува замена на безбедносната монета со Safex Token. Дополнително, секој кој мигрира парички ќе добие бонус во форма на Safex Cash (т.н. Airdrop). За секој 430ти мигрирани пари за безбедно менување, еден Safex Cash е примен. Тоа е валута која користи проверка на доказ за работа и над 40.000 современи графички картички се вклучени за минимум два месеци копање.

Криптовалути

4 најважни блокчејн трендови за 2019 година

Објавено

на

Додека 2019 година е веднаш зад аголот, дојде време да се размислува за настаните од 2018 година, но уште поважно, да се разгледа она што следната година може да го донесе. Блокчејн технологијата ќе донесе уште многу изненадувања.  (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Amazon влегува во светот на Етереум!

Објавено

на

Kaleido , старт ап кој има за цел да им помогне на претпријатијата да имплементираат блокчејн технологија, започна нова платформа во соработка со Amazon Web Services (AWS). Kaleido Marketplace ќе обезбеди алатки и протоколи за сите компоненти на новите блокчејни проекти “од апликацијата до патот до синџирот”, изјави за Форбс основачот и извршен директор Стив Цервени. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

Што не очекува во 2019 година во светот на криптовалутите и блокчејн технологијата?

Објавено

на

Оваа година е обележана со значителен напредок во технологијата во финансискиот сектор, но исто така и распространета неизвесност поради голем број политички фактори, вклучувајќи Брегзит и среднорочни избори во САД. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange