Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Платежни картички

Кредитни картички со најдобар дизајн за 2018 година

Објавено

на

Кога повеќето од нас избираатт кредитна картичка, дизајнот е ретко на врвот на нашите умови. Искрено, има толку многу други карактеристики што треба да се разгледаат. Каматната стапка и заштитата се земаат во предвид почесто при изборот на картичка од неговата естетска привлечност.

Но, што ако сите работи се создадени еднакви? Дали изгледот на картичката може да ве убеди да аплицирате?

Банките и компаниите за картички знаат дека изгледот не е сè. Постојат кул дизајнирани кредитни кредитни картички кои ќе привлечат внимание при секое купување.

Првата банка која има фасцинантни картички е CIB Bank од Унгарија. Банката е втора по големина во државата, основана 1979 година со седиште во Будимпешта.

На втото место доаѓаат картичките на Frank by OCBC.  Својата креативност покрај дизајнот на картичките ја изразуваат и кога треба да се претстават во јавноста. “Животот е празно платно. И ние сме тука за да ви помогнеме да го направите одличен. Без разлика дали само што почнувате или веќе сте го избрале сопствениот пат, ние го чуваме вашиот грб.Со вистинската мешавина на содржина и алатки, ние ќе ви помогнеме да ги преземете своите страсти, соништа и цели. Бидејќи вашето патување може да биде тешко, но ти не си мек.“- е слоганот како компанијата се претставува на јавноста.

На трето место се наоѓаат картички издадени од Wells Fargo, која е втора по големина банка во светот по пазарна капитализација и четврта по големина банка во САД по вкупна актива. Wells Fargo е рангиранa на 26-тото место на ранг-листата на Fortune 500 за најголемите американски корпорации според вкупниот приход.

 

Платежни картички

Промотивна кампања за VISA Business картичките за правни лица од НЛБ Банка

Објавено

на

НЛБ Банка во периодот од 15.04.2019 до 15.05.2019 година спроведува промотивна кампања за Visa Business картичките за правни лица. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

МастерКард се соочува со казна од 14 милијарди фунти!?

Објавено

на

Американската компанија за финансиски услуги, Мастеркард се соочува со еден од најголемите судски процеси во историјата, и доколку го изгуби случајот, тогаш на секој корисник во Велика Британија ќе должи по 300 фунти. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Пролетно уживање со Visa Star и Visa Vero кредитните картички на Стопанска банка АД – Скопје!

Објавено

на

Стопанска банка АД – Скопје им нуди ново пролетно уживање на своите клиенти! (more…)

Продолжи со читање
project

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange