Connect with us

Останато

КОНЕЧНО и корисниците на Андроид можат да го користат напредниот начин за скенирање на фискални сметки

Објавено

на

Прилагодената верзија на апликацијата „Мој ДДВ” од денеска е достапна и на „Google Playstore”, информираат од Управата за јавни приходи.

Корисниците на апликацијата, најпрво треба да направат ажурирање на „МојДДВ” на „Google Playstore”, а потоа да се најават на апликацијата и во делот „профил” во прозорчето „тип на баркод скенер” да одберат опција „напреден”.

Од УЈП потсетуваат и дека во тек е исплатата на дел од ДДВ за второто тримесечје од годината, а секој корисник може да ја провери состојбата на исплата од „Мој ДДВ” на својот кориснички профил.

Останато

„НEзаштитена пpирода“ – Изложба на фотографии на Велиан Јагев за подигнување на свесноста за животната средина, поддржана oд ПроКредит Банка

Објавено

на

Во соработка со фотографот Велиан Јагев, ПроКредит банка организира патувачка изложба на уметнички фотографии од ретки и уникатни птици кои живеат на територијата на Македонија, изработени од страна на Пикс Плус. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Еcommerce4all.eu – бесплатна едукативна платформа за развој на прекуграничната е-трговија во ЦЕФТА

Објавено

на

Неодамна е комплетирана – ecommerce4all. eu – првата регионална платформа за е-трговија која претставува информативен центар е-трговија во ЦЕФТА регионот. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Европската комисија предвидува раст од 2 проценти на македонската економија за годинава

Објавено

на

Европската комисија предвидува дека македонската економија годинава ќе забележи раст од два отсто, а во 2024 од 3,1 проценти. (more…)

Продолжи со читање

Популарно