Connect with us

Домашни банки

Комерцијална банка трча и наградува на KOLORRUN 2022

Објавено

на

Одлични вести за сите спортисти, рекреативци и љубители на спортот! На 18 септември ќе има нова, шарена и возбудлива трка во Скопје, која Комерцијална банка со задоволство ја поддржува!

Комерцијална банка и Debit Mastercard ќе наградуваат и ќе придонесат за добра дружба на новата трка KOLORRUN 2022.

„Ние излегуваме на KOLORRUN 2022 со троен предизвик – да ги поддржиме нашите колеги кои ќе учествуваат, да ги наградиме најдобро пласираните на 2,5 километри со подарок-картички за во East Gate Mall и да дадеме уште еден голем придонес за негување здрави спортски навики”, велат од Комерцијална банка.

Излезете и вие за да ги поддржите тркачите и да уживате во забавата што ја организираат трговскиот центар East Gate Mall и атлетскиот клуб Кorrunners.

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно