Connect with us

Домашни банки

Комерцијална банка спонзор на новиот албум на Влатко Стефановски

Објавено

на

Музиката и задоволството секогаш доаѓаат во пар.

Комерцијална банка а.д. Скопје со задоволство објавува дека е спонзор на најновото музичко дело на гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски, кој пред македонската публика го претстави својот најнов албум „Taftalidze Shuffle“.

Онлајн промоцијата на албумот се одржа во просториите на книжарницата Литература.мк во ТЦ Сити Мол во Скопје, на која беше прикажан и видеоспотот на темата „Огледало“.

Во очекување на промотивен концерт, Комерцијална банка а.д. Скопје уште еднаш испраќа честитки до македонскиот виртуоз Влатко Стефановски.

Домашни банки

Стопанска банка а.д. Битола започна со предвремена исплата на јануарските пензии

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола ги известува своите клиенти пензионери кои својата пензија ја примаат преку Стопанска банка а.д. Битола и се корисници на картички, дека можат да располагаат со јануарските пензии преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа од денес (26.01.2021 година). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

УНИБанка од денес започнува со предвремена исплата на јануарските пензии

Објавено

на

УНИБанка АД Скопје со цел да излезе во пресрет на потребите на своите клиенти – пензионери, известува дека овозможи исплатата на пензијата за месец јануари на трансакциска сметка да биде денес, на (26-ти јануари 2021 година). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје започна со исплата на јануарските пензии

Објавено

на

Имајќи ги во превид препораките и засилените мерки за заштита од ширење на COVID – 19, Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите клиенти пензионеридека пензиите за месец јануари од фондот на ПИОМ ќе бидат предвреме процесирани при што ќе се спроведе готовинска исплата во етапи, со цел да се намали концентрација на пензионери во филијалите и да се овозможи поголема заштита на оваа категорија клиенти. (more…)

Продолжи со читање

Популарно