Connect with us

Домашни банки

Комерцијална банка спонзор на концертот Влатко Стефановски Трио

Објавено

на

За комплетирање на музичкото задоволство од најновиот албум на гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски, љубителите на музиката на денес (05.08.2021 година) во Охрид ќе уживаат во првата голема промоција на „Taftalidze Shuffle“.

Комерцијална банка со задоволство ја информира јавноста дека како докажан партнер и поддржувач на македонската музика е спонзор на овој голем концерт на македонската музичка легенда.

Банката претходно финансиски го поддржа и најновото музичко дело на Влатко Стефановски.

Домашни банки

(ВИДЕО) Сопственици на банка во Македонија се најдоа во „Пандора документите“

Објавено

на

Двајца сопственици на УНИБанка имале офшор компании на Британските девствени острови, открива истражувачкиот веб сајт „bird.bg” од Бугарија. Станува збор за Ивајло Мутафчиев и Цеко Тодоров Минев кои имаат по 36,45% од сопственоста на УНИ банка која работи во Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка по 16-ти пат спонзор на „Златно славејче“

Објавено

на

„Златните славејчиња“ годинава повторно ќе застанат на сцена и ќе ги отпеат своите хитови во чест на 50-от роденден на Фестивалот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Прогласени победниците од Social Impact Award 2021

Објавено

на

Млади херои со големи идеи! Прекрасни тимови, ентузијазам, идеи кои сигурно ќе го променат општеството ја одбележаа седмата година од „Наградата за социјално претприемништво“ – Social Impact Award 2021. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно