Connect with us

Домашни банки

Комерцијална банка спонзор на годишната конференција „Ecommerce: Ready. Set. Grow!“

Објавено

на

Како еден од лидерите во понудата на дигитални финансиски услуги и во развојот на услугата електронска трговија во земјава, Комерцијална банка со задоволство ја спонзорираше четвртата годишна конференција на тема „Ecommerce: Ready. Set. Grow!“, која ја организираше Асоцијацијата за е-трговија на Македонија.

Во присуство на неколку стотини учесници на конференцијата, претставникот на Комерцијална банка, Киро Чадиковски, директор на Дирекцијата за банкарски картички и трансакциски сметки, сподели значајно искуство и совети за предностите и функционалностите на електронската трговија, која им овозможува на бизнисите да станат достапни за сите заинтересирани купувачи, од целиот свет и во секое време. Комерцијална банка секогаш ги препознава новите потреби на своите клиенти и преку континуирани инвестиции во производите и услугите што ги нуди им помага да остварат раст и развој на бизнисите.

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно