Connect with us

Домашни банки

Комерцијална банка продолжува со поставување на нови банкомати за внесување готовина

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје продолжува со поставување на нови банкомати за внесување готовина во филијалите во Штип, Охрид и Струмица, како и во ТЦ Капитол во Скопје.

Со овие нови банкомати, услуга за внесување готовина отсега е достапна на уште четири нови локации покрај досегашните 11: Ѓорче Петров, Ченто, Маџари, ГТЦ, Стопанска комора, Лептокарија, Буњаковец, Бисер, Автокомандa, 11 Октомври и Сити мол.

Комерцијална банка АД Скопје и во следниот период ќе продолжи да излегува во пресрет на барањата и потребите на клиентите, ширејќи ја мрежата со банкомати за уплата на готовина низ повеќе градови во земјата.

Домашни банки

На Halk Velo Green од 233 учесници се собраа 184.500 денари наменети за пошумување

Објавено

на

На хронометар велосипедската трка Halk Velo Green што Халкбанк АД Скопје ја организираше на 8 Септември, во Маврово, учествуваа 233 велосипедисти кои преку плаќање на котизација дадоа свој придонес за собирање на 184.500 мкд кои се наменети за пошумување на локација каде што има потреба од истото.  (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Огромно срце за сите на точак – нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

Објавено

на

Овие денови пред 6 години Стопанска банка АД – Скопје го организираше првото издание на „Вози право, вози здраво“ и почна да ја „вози“ заедно со своите поддржувачи оваа приказна за грижа за нашата животна средина и за развој на вело културата! (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Експозитурата на УНИБанка во Охрид отсега на нова локација со нов и модерен изглед

Објавено

на

УНИБанка ги известува своите клиенти дека експозитура Охрид е преселена на нова локација во помодерни простории со цел подобрување на корисничкото искуство.  (more…)

Продолжи со читањеПопуларно