Connect with us

Домашни банки

Комерцијална банка постави банкомати со екран на допир!

Објавено

на

Она што пред десетина дена го најави Комерцијална банка како изненадување за своите клиенти, во текот на денешниот ден го реализираше.

Воведуваме нови банкомати со екрани на допир. Комерцијална банка е меѓу првите банки која ја воведува оваа технологија во нашата земја, со цел да овозможиме полесно и побрзо користење на нашите услуги” – велат од банката.

Банкарство веќе пишуваше на оваа тема, во врска со тоа какво изненадување им спрема банката на своите клиенти.

Едното беше воведување можност за подигнување банкноти од 100 денари од банкоматите, додека второто се однесува на банкоматите со екрани на допир.

Домашни банки

Комерцијална банка спонзор на јубилејното 50-то издание на „Златно славејче 2020“

Објавено

на

И оваа година златните славејчиња повторно ќе застанат на сцената и ќе ги отпеат своите хитови. И оваа година Комерцијална банка АД Скопје ќе го поддржи најстариот детски фестивал во земјава „Златно славејче“, кој го слави својот 50-ти роденден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халк Корнерот во ТЦ Лептокарија, обезбеден од страна на Халкбанк, е веќе на располагање на граѓаните

Објавено

на

Вчера, официјално завршија активностите околу уредувањето на зелениот корнер, на десната страна од популарната „коцка“ во средината на ТЦ Лептокарија. Уредувањето на овој јавен простор е под покровителство на Халкбанк АД Скопје, во склоп на активностите од платформата HalkEco, чија цел е заштита и унапредување на животната средина, создавање здрави навики кај населението и подигање на еколошката свест и грижа за околината. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Шпаркасе прогласена за најбрзо растечка банка во сегментите “retail” и “corporate”

Објавено

на

Врз основа на спроведено рангирање на банките во Република Северна Македонија од страна на „Global Banking and Finance Review“, Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје повторно е добитник на наградите „Fastest Growing Corporate Bank North Macedonia 2020“ и „Fastest Growing Retail Bank North Macedonia 2020“. (more…)

Продолжи со читање

Популарно