Connect with us

Домашни банки

Комерцијална банка: Експозитурата „Ист Гејт мол“ привремено затворена

Објавено

на

Комерцијална банка ги известува клиентите дека експозитурата во трговскиот центар Ист Гејт мол денеска (31.08.2022 година) нема да работи бидејќи трговскиот центар ќе биде затворен за посетители. Дигиталната зона во експозитурата останува на располагање 24/7.

Дополнително, на располагање на клиентите им се и експозитурите на Банката кои се наоѓаат во непосредна близина – „Автокоманда“, „Скопјанка“ и „МНТ“.

Секако, клиентите може да ги извршат своите финансиски трансакции и преку дигиталните канали Интернет банка, мБанка и KomPay, широката мрежа на банкомати и дигиталните експозитури на Комерцијална банка, кои им се на располагање 24/7.

Клиентите ќе бидат навремено известени за отворањето на експозитурата „Ист Гејт мол“.

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно