Connect with us

Домашни банки

Комерцијална банка донираше детски реквизити за првата градинка во Општина Брвеница

Објавено

на

Дечињата од Општина Брвеница ја добија својата прва градинка, а Комерцијална банка се погрижи во дворот на градинката да имаат и забавен парк затоа што тоа им ја носи најголемата радост.

Банката ѝ донираше на новоотворената градинка „Сонце-Диели“ лулашка со две седишта и клацкалка со четири седишта, со што дворот ги доби првите детски реквизити кои не само што ги веселат дечињата туку го помагаат и нивниот психо-физички развој.

Донацијата од Комерцијална банка е уште позначајна затоа што во услови на пандемија поголем дел од денот дечињата го поминуваат во дворот на градинката со што се намалуваат ризиците за нивното здравје.

Домашни банки

Во Маврово во организација на Халкбанк, на 8 септември повторно ќе се одржи велосипедската трка Halk Velo Green

Објавено

на

Правецот Бистра – Леуново – Бистра во Маврово и годинава ќе биде рутата која ќе треба да се извози во рамките на хронометар велосипедската трка HALK VELO GREEN која веќе трета година по ред, на 8 септември ја организира Халкбанк АД Скопје како дел од платформата HalkEco. Сите вљубеници во велосипедизмот, професионалци и аматери, за учество можат да се пријават најдоцна до 29 август преку www.smartrace.club. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

УНИБанка: Известување за Експозитура Лептокарија

Објавено

на

УНИБанка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека Експозитура Лептокарија започнувајќи од 15.08.2022г. (понеделник) ќе биде привремено затворена поради реновирање. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

УНИ Банка ќе издаде нова емисија на Перпетуална обврзница на износ од 2,5 милиони евра

Објавено

на

УНИБанка АД Скопје ќе издаде нова емисија на капиталниот инструмент Перпетуални или “вечни” обврзници на износ од 2,5 милиони евра. Издадениот капитален инструмент ќе се користи за зголемување на капиталот на банката. (more…)

Продолжи со читање


Популарно