Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Комерцијална банка АД Скопје се придружи на светското движење „Pay it Forward“

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје како општествено одговорна компанија се придружи на иницијативата на женската хуманитарна организација Inner Wheel Club Skopje Europea, која е промотор на светското движење „Pay it Forward“ (Продолжи понатаму). 

Целта на движењето е да се поттикнат повеќе од 10 милиони чинови на добрина во светски рамки!

Вработени на Комерцијална банка АД Скопје на хепенингот на 14 април во Градскиот парк кај Школка со свои добри дела ќе го поддржат ова големо хуманитарно движење затоа што веруваат дека едно добро дело можеби не изгледа многу, но ако сите направиме нешто добро за другиот, а потоа циклусот на дарежливост и добрина се мултиплицира, може да предизвика да станеме подобри луѓе, а светот поубаво место за живеење.

Дружењето ќе биде побогато и со настанот на Аутизам МК/Autism Awareness MK со кој се заокружува месец април како месец посветен на подигнување на свеста за аутизмот како една состојба која е различна, а сепак слична.

Pay It Forward! Продолжи понатаму!

Домашни банки

Крадците украле 150.000 евра од филијалата на НЛБ Банка во Чаир

Објавено

на

По вчерашниот вооружен грабеж што се случи во 10:36 часот во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир, Банката ја информира јавноста дека клиентите и вработените на Банката се безбедни и во добра состојба. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Потрошувачки кредит за сите ваши желби од Комерцијална банка АД Скопје

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје од 16.04.2019 година започнува со понуда на најповолни готовински кредити со ЕУР клаузула до 30.000 евра без жиранти, со фиксна годишна каматна стапка од 4.9% за првите две години. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Грабеж во филијала на НЛБ банка во Чаир

Објавено

на

Денес, во 10 часот и 36 минути извршен е грабеж на филијала на НЛБ Банка во скопската населба Чаир. (more…)

Продолжи со читање
project

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange