Connect with us

Домашни банки

Клубот на таленти на Охридска Банка ги прогласи победниците

Објавено

на

На 30-ти септември заврши отворениот повик за апликации на музичкиот конкурс „Имаш ли жичка за музика“, како дел од платформата за општествена одговорност, ОБСГ Клуб на таленти, на Охридска банка Сосиете Женерал.

Сега ги препуштаме финалистите да се подготват добро за да изведат одличен настап на финалниот концерт од „Имаш ли жичка за музика“ кој ќе се одржи на 24-ти октомври во малата сала на Македонска Филхармонија, а со тоа и да се борат за годишната стипендија која ќе ја додели Охридска банка Сосиете Женерал.

Финалисти се:

  • Пијано: Арда Мустафоглу, Виктор Рафајловски, Дани Жоговска и Александра Гическа.
  • Виолина: Даниел Мојсоски, Наоми Георгиевска и Леонардо Димоски.
  • Кларинет: Рикардо Хуна.
  • Гитара: Андреј Јандријески

Домашни банки

НЛБ Банка со промотивна кампања за потрошувачките кредити до крајот на годината

Објавено

на

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, НЛБ Банка подготви промотивна кампања за потрошувачките кредити. Овој декември клиентите ќе можат да ги реализираат своите планови благодарение на промотивната понуда со подолг рок на отплата, едноставна процедура и низа други придобивки. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Комерцијална банка засади дрвја во знак на успешна реализација на GEFF програмата за финансирање зелена економија

Објавено

на

Комерцијална банка ја обележа успешната реализација на GEFF програмата за финансирање на зелената економија во Западен Балкан со засадување дрвја во Скопје. Педесет дрвја од видот каталпа се донација од Европската банка за обнова и развој, Европската Унија, Австрија и од четири банки од земјава, меѓу кои е и Комерцијална банка, а се израз на нивните стремежи за позеленување на градот Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Потрошувачки и станбени кредити од Комерцијална банка со осигурување од Триглав

Објавено

на

Комерцијална банка понуди потрошувачки и станбени кредити со уште поповолни услови – обезбедени со полиса за животно осигурување или за осигурување при неможност за отплата од осигурителните компании на
групацијата Триглав. (more…)

Продолжи со читањеПопуларно