Connect with us

Останато

Кликни Јади сега и во Охрид!

Објавено

на

Kliknijadi.mk ЗШ да не во Охрид.

Најдобрите во својата професија и дејност – Достава на храна – Kliknijadi.mk ќе бидат достапни во летниот период во нашиот најпознат туристички центар Охрид – Од кај Чинарот, па се до Градиште.

Додека сте на вашата омилена плажа, а ви треба вкусна, брза и храна на која нема да можеш да оддолееш Kliknijadi.mk е тука за вас со 200 ресторани, и повеќе од 300.000 нарачки.

За доставата се знае со просек од 37 минути и 97% навремена достава, која во Охрид ќе биде и подобра.

Kliknijadi.mk во Охрид ќе биде присутен преку неколку ресторани како што се Irish Pub Five со топ бургери, Prova- пицата која е многу вкусна и автентична, D Food топ сендвичи. La Fabriq, Antiko и многу други кои постепено се приклучуваат.

Целото Мени e достапно на Kliknijadi.mk и најбитното е што во Охрид продолжува неверојатната понудата со која добивате 2 начини на ПОПУСТ.

  1. 10% на сите нарачки за храна ако подигнете Сами и добивате 110 денари плус ако платите со Visa Card
  2. 110 денари плус ако платите со Visa Card и гратис Испорака

Останато

Битиќи: Потребно е да има ребаланс на Буџетот, поради новиот пакет антикризни мерки

Објавено

на

Етничкиот клуч за вработување во приватниот сектор, не одговара на модерна, развојна и конкурентна економија, туку за тоа е најважна компетентноста и професионалноста, вели вицепремиерот за економија, Фатмир Битиќи во емисијата „Трилинг“ на ТВ24. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Средба Бесими – Брнз: САД значаен стратешки партнер

Објавено

на

„Соединетите Американски Државни се еден од најзначајните стратешки партнери на Република Северна Македонија. Одличните политички релации меѓу двете земји треба да поттикнат и попродлабочена економска соработка во блиска иднина. Очекуваме зголемен број на директни инвестиции од САД во следниот период, кои ќе креираат работни места за високо едуциран кадар и извоз на добра со повисока додадена вредност“ – ова се пораките кои министерот за финансии, Фатмир Бесими ги упати на денешната официјална средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз, која беше придружувана од раководителот на канцеларијата на УСАИД, Ерик Јановски.  (more…)

Продолжи со читање

Останато

Бесими: Четвртиот пакет мерки има три столба – социјален, опоравување на бизнисот и фискална и финансиска стабилност

Објавено

на

Четвртиот пакет на мерки ќе се заснива на три столба – социјален и здравствен кој ќе се однесува на граѓаните и нивниот стандард, вториот столб ќе биде за бизнисите односно економската активност и работните места, сите активности што подразбираат ликвидност, финансиската стабилност и економското опоравување и третиот столб е фискалната и финансиската стабилност воопшто во економија вклучувајќи ја и финансиската стабилност на општините. Ова го најави министерот за финансии Фатмир Бесими во гостување на емисијата Економски магазин на Алсат-М телевизија. (more…)

Продолжи со читање

Популарно