Connect with us

Кредити

Капитал банка на саемот за мебел

Објавено

на

Од денеска до недела во комплексот ВИП арена Борис Трајковски се одржува 44. Саем на мебел, на кој граѓаните ќе можат да ги видат најновите трендови во производството на мебел. Ќе се претстават околу 70 изложувачи од Македонија, Србија, Косово, Италија и Бугарија со повеќе од 150 брендови.

Саемот ќе биде отворен секој ден од 10 до 20 часот. Цената на влезниците е 100 денари, а за организирани групни посети на ученици билетот чини 50 денари. За прв пат годинава ќе може да се набави билет и преку „МК тикетс“.

На саемот се присутни и Капитал Банка со специјална понуда за вас да можете да го купите мебелот што секогаш сте го посакувале.

Наменски кредит со 0% камата и 0% провизија на Банката во соработка со Технокооп ДОО Скопје. Посетете ги во изложбениот простор нa TЕХНОКООП ДОО Скопје на овогодинешниот 44-ти Саем на мебел 2018, кој започнува денес, 9-ти октомври, и трае до 14-ти октомври во комплексот на ВИП Арена Борис Трајковски.

Се гледаме на саем!

 

Кредити

ТТК Банка АД Скопје ги намали каматните стапки на кредитните производи за физички лица

Објавено

на

Kако резултат на намалувањето на каматната стапка на благајничките записи, TTK Банка АД Скопје ги намали каматните стапки за 0,5 процентни поени на кредитните картички Visa Classic и на дозволеното пречекорување на трансакциска сметка за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка ги намали каматните стапки на кредитните продукти за физички лица

Објавено

на

Kако резултат на намалувањето на каматната стапка на благајничките записи на 2,50%, НЛБ Банка ги намали каматните стапки за 0,5 процентни поени на кредитните картички, инстант кредитите и на дозволеното пречекорување на трансакциска сметка за физички лица. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Новогодишно изненадување – ТИГО НАГРАДУВА!

Објавено

на

Со цел да ја прославиме Новата Година како што доликува, Тиго реши да ги награди своите клиенти! Од 17ти декември до 31ви јануари имате можност да бидете дел од нашата голема наградна игра, кадешто имате можност да добиете многу вредни награди.  (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange