Connect with us

Домашни банки

Какво изненадување им подготви Охридска банка на своите вработени!?

Објавено

на

Охридска банка АД Скопје подготвува изненадување за своите СУПЕРХЕРОИ – вработените. Во текот на денешниот ден истото делумно го најави преку својот корпоративен профил на социјалната мрежа Фејсбук.

Со сите предуслови за работа во време на Корона, под мотото „Во тимот е силата”, членовите на Управниот одбор, Нина Неданоска и Никола Миткоски подготвија изненадувања за вработените!

Деновиве е навистина голема среќа и привилегија да си вработен во Охридска банка АД Скопје.

Домашни банки

Вработените во ПроKредит Банка – најголеми шизици оваа есен!

Објавено

на

Тимската припадност, взаемната поддршка и заедничките вредности и цели се основни работи кои еден тим го прават компактен и професионален. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Премиерот Заев прими претставници на Шпаркасе Банка Македонија: Инвестициите во банкарскиот сектор се силен сигнал за стабилниот финансиски сектор

Објавено

на

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска ги прими членот на Бордот на директори на австриската Штаермаркише Шпаркасе Банка д-р Георг Бухер, кој воедно е и претседател на Надзорниот одбор на Шпаркасе Банка Македонија, и претседателот на Управниот одбор и генерален извршен директор на Шпаркасе Македонија, д-р Глигор Бишев. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Шпаркасе Банка Македонија со информација за исплата на парична помош од социјална и детска заштита

Објавено

на

Шпаркасе Банка Македонија ги информира своите почитувани клиенти дека од денес 03.12.2020 година (четврток), Банката ќе врши исплата на гарантирана минимална помош – ГМП за месец Ноември 2020 година која ќе биде на располагање за корисниците на дебитни картички. (more…)

Продолжи со читање

Популарно