Connect with us

Банки

Каде најчесто се хранат банкарите во Скопје?

Објавено

на

Секојдневните работни обврски со себе носат голема одговорност, а кога станува збор за професијата која вклучува работа со пари – банкарскиот сектор, концентрацијата е од огромно значење. Храната е основен предуслов за концентрација на работното место и особено е важно да постои голем избор кој ќе ги задоволи вкусовите и на најпребирливите.

Според анкетата која ја спроведовме, банкарите во Скопје својата доверба за испорака на храна ја имаат препуштено на Кликни Јади. Поради кратките паузи, оддалеченоста од омилениот ресторан како и презаситувањето од секојдневните оброци кои им се на дофат, Кликни Јади за нив е најдобриот начин да се хранат разновидно, здраво и секогаш да го добијат омиленото јадење свежо и навремено.

Ова се некои од главните причини зошто Кликни Јади е најдобриот избор

При избор од 170 ресторани со над 10.000 јадења од 15 различни кујни, тешко  дека некогаш ќе ви стане монотоно.

По 5 години успешна работа, Кликни Јади заслужено ја има довербата за достава на храната кај повеќе од 170 угостителски објекти, а поради тоа вие имате можност секојдневно да пробувате нешто ново од менијата на рестораните.

Добивате брза, квалитетна и сигурна услуга со само еден клик

Нарачувањето е брзо лесно и едноставно. Прегледноста на сајтот е на завидно ниво и може да се спореди со големи светски компании за испорака на храна.

Кликни Јади ве инспирира што вкусно да јадете денес

На веб страната на Кликни Јади и на социјалните медиуми редовно може да се информирате што е ново и достапно за нарачки, што луѓето најмогу нарачуваат и разни промоции.

Заштедувате време 

За банкарите времето е пари, а оброкот доставен во најкраток можен рок за време на паузата е особено значаен. Токму поради тоа, ова е уште една од причините зошто банкарите ги нарачуваат своите оброци преку Кликни Јади.

Сѐ е поедноставно кога само еден клик ве дели од вашиот посакуван оброк!

Домашни банки

Развојна банка: Инструкции за плаќање на обврски по основ на бескаматен кредит “Ковид 1”

Објавено

на

Развојна банка на Северна Македонија преку соопштение ги извести корисниците на бескаматен кредит од Посебниот кредитен фонд (ПКФ), “Ковид 1” дека инструкциите за плаќање се достапни на веб страницата на банката. (more…)

Продолжи со читање

Странски банки

Банките во Србија и годинава нема да исплаќаат дивиденда, како ќе постапат домашните банки?

Објавено

на

Банките кои работат во соседна Србија нема да можат да им исплатат дивиденда на своите акционери ниту оваа година, бидејќи важноста на Договорот склучен од НБС и комерцијалните банки минатата година е продолжена со цел да се зачува стабилноста на финансискиот систем во пандемијата, објасни централната банка. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

УНИБанка ќе изврши исплата на полугодишна камата од 9% на имателите на Перпетуални обврзници

Објавено

на

Универзална Инвестициона Банка АД Скопје на 22.01.2021 година ќе изврши исплата на полугодишна камата по каматна стапка 9% на годишно ниво на имателите на перпетуални обврзници со ИСИН MKBLBA200011 и шифра UNIPO, објави банката преку соопштение до Македонската берза. (more…)

Продолжи со читање

Популарно