Connect with us

Наградни игри

Искористи ги можностите на Халкбанк за плаќање на рати и активирај супермоќ

Објавено

на

Зарем има нешто попримамливо од можноста, да купувате сè што ви е потребно или што го посакувате, плаќајќи на рати без камата и притоа да добиете шанса за освојување вредни награди? Токму тоа го овозможуваат Mastercard кредитните картички издадени од Халкбанк – да купувате на рати без камата и истовремено да учествувате во големата наградна игра „Освојувај награди со Mastercard“ која веќе започна и ќе трае до крајот на февруари идната година.

Доколку сте имател на кредитна картичка на Халкбанк, искористете ја поволноста за купување на рати БЕЗ КАМАТА кај трговци со кои Банката има склучено договор за плаќање на рати без камата и на тој начин, со секоја трансакција учествувајте во големата наградна игра на Банката. Партнерите со кои Халкбанк има склучено договор за плаќање на рати без камата, може лесно да се пребаруваат според дејности. На пример, доколку во моментот сте заинтересирани за купување мебел на рати, директно на веб страницата може да ги пребарувате PDF фајловите од соодветната дејност и многу брзо да добие пристап до листата на трговци кај кои може да се плаќа на рати и без камата.

Условите за учество во наградната игра за „Освојувај награди со Mastercard“ се едноставни: корисниците на Mastercard кредитни картички со секоја направена трансакција стануваат потенцијални добитници на награди, додека сопствениците на Халкбанк дебитни картички од брендот Mastercard, учествуваат во наградната игра со вршење трансакции преку HalkPay и GarminPay функционалноста. Притоа, за учество во наградната игра потребно е да се пополни изјава за согласност за учество, на официјалната веб-страница на Халкбанк.

Наградната игра „Освојувај награди со Mastercard“ започна на 1 ноември и ќе трае до 28 февруари 2022 година, така што ќе има уште две месечни извлекувања на 15 ваучери за спортска опрема во вредност од по 6.000 денари – на 12 јануари и на 2 февруари, додека Главното извлекување е закажано за 9 март и во него ќе учествуваат сите трансакции направени во четирите месеци на времетраењето на наградната игра. Најсреќните клиенти на Халкбанк можат да освојат некоја од вредните награди – 6 Гармин часовници, 4 Мобилни телефони и 5 Ваучери за велосипед.

Платежните картички се едни од најсовршените инструменти за плаќање во современото „безготовинско” општество. Сега, покрај брзината и едноставноста при плаќањата, со секоја трансакција можете да бидете чекор поблиску до освојување награди.

Пријавете се за учество во наградната игра и пазарувајте со својот најдобар пријател – вашата Mastercard платежна картичка издадена од Халкбанк. Активирај ја својата супермоќ и добиј можност да уживаш во супер награди!

Наградни игри

„#ПроВозиСе со ПроКредит и Mastercard” и добиј нов градски велосипед

Објавено

на

ПроКредит банка и Mastercard ве носат на возбудливо возење, со новата наградна игра „#ПроВозиСе со ПроКредит и Mastercard”, создадена да ве инспирира да негувате здрави животни навики. Наградната игра „#ПроВозиСе со ПроКредит и Mastercard” ги поддржува основните вредности за кои ПроКредит банка се залага како одговорна компанија – поттикнување на култура на штедење, целокупно подобрување на квалитетот на животот, грижа за нашата животна средина и промовирање на здрав животен стил. (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

Нова наградна игра за корисници на Mastercard кредитни картички од УНИБанка – „ТРОШИ ПОВЕЌЕ, ТРОШИ ПАМЕТНО – КЕШБЕК ОД УНИБАНКА“

Објавено

на

Плаќајте со вашата Mastercard Standard или Mastercard Gold кредитна картичка од УНИБанка и квалификувајте се за поврат на средства. Првите 150 во месецот кои ќе извршат 5 трансакции во категориите ресторани, барови, ноќни клубови, хотели, мотели, ресорти или туристички агенции ќе добијат 1.000 денари кешбек! (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

„Подарок со многу нули“ – нова наградна кампања од Халкбанк

Објавено

на

Во екот на најеуфоричниот период од годината, кога деновите од календарот се исполнети со датуми што обележуваат многу прослави и празнувања, следствено доаѓа и потребата од пазарување, било за пречекување гости на семејни слави или за пречек на Новата година. Затоа, Халкбанк за своите клиенти повторно подготви кампања со наградување. (more…)

Продолжи со читање

Популарно