Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Останато

Инфо сесија за Инструментот за кофинансирани грантови на ФИТР

Објавено

на

Инфо сесија и презентација на Инструментот за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации ќе се одржи денеска во Владата.

Инструментот на Фондот за иновации и технолошки развој е дел од вториот повик од Планот за економски раст на Владата. Наменет е за сите микро, мали и средни претпријатија и приватни здравствени установи со доминантна домашна сопственост кои сакаат да развијат иновативен производ, услуга или процес.

Најавени се обраќања на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, директорот на ФИТР Јован Деспотовски, како и претставници на компании добитници на грантови кои ќе ги споделат нивните искуства.

Останато

Јовановиќ: Мислев дека “метлата” требаше да ги фати оние кои работеа за личен интерес и местеа милионски тендери

Објавено

на

Поранешниот советник во Министерството за финансии, Бранимир Јовановиќ, се огласи по повод промената која ја најави премиерот Зоран Заев за смената на Министерот за финансии, Драган Тевдовски. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Истражување – Колкави се просечните месечни нето примања во ИТ секторот?

Објавено

на

Во периодот од 6 февруари до 6 март 2019 година, македонскиот портал за информатичка и комуникациска технологија IT.mk спроведе опсежна анкета за состојбата на македонската ИТ работна сила. Анкетата, во која земаа учество повеќе од илјада професионалци од ИТ индустријата, прикажува клучни факти за програмерите, девелоперите, графичките дизајнери и професионалците од областа на дигиталниот маркетинг во Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Вчера во Битола се отвори нов мултифункционален комплекс „СН СООБРАЌАЕН ЦЕНТАР” Инвестиција вредна 5,5 милиони евра

Објавено

на

Вчера во Битола СН Осигурителен Брокер АД Битола отвора нов мултифункционален комплекс „СН СООБРАЌАЕН ЦЕНТАР”, единствен од ваков тип на територијата на Битола и околината. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange