Connect with us

Домашни банки

Известување: Привремено затворање на експозитура Стара Чаршија на НЛБ Банка

Објавено

на

НЛБ Банка ги известува своите почитувани клиенти дека заради реновирање, експозитура Стара Чаршија ќе биде привремено затворена во периодот од 25.11.2022 година.

За извршување на потребните трансакции на располагање Ви стојат:

  • НЛБ Клик електронското банкарство
  • НЛБ мКлик мобилното банкарство
  • Експозитура ГТЦ, Центар, Чаир со работно време од 8 до 16 часот

За сите дополнителни информации контактирајте ја Банката на телефонскиот број 02/15-600 и на емејл: info@nlb.mk

Домашни банки

Личниот пристап кон клиентите е клучен за градење доверба

Објавено

на

Банките се двигатели на секоја економија, а нивната одговорност кон клиентите е повеќеслојна и поеднакво се однесува и на бизнисите (правните лица) и на поединците (физичките лица). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Доделен автомобилот TESLA на среќниот добитник во наградната игра на Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Најсреќниот добитник во големата наградна игра на Стопанска банка, Ацо Савиќ, вчера (23 ноември) пред просториите на Банката во центарот на Скопје ги доби клучевите од новиот автомобил TESLA model 3. Автомобилот е главната награда од наградната игра на Стопанска банка со Mastercard платежните картички „Најбрзо до Тесла возило со СБ”, која траеше од 1 јули до 31 октомври. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ЕБОР одобри 9 милиони ЕУР кредит на ПроКредит Банка во Северна Македонија

Објавено

на

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) доделува нови средства за поддршка на младите претприемачи и основање на бизниси, како и за промовирање на зелени финансии во Северна Македонија, преку финансискиот пакет од 9 милиони ЕУР одобрен за ПроКредит Банка. (more…)

Продолжи со читање

Популарно