Connect with us

Домашни банки

Известување од НЛБ Банка за привремено затворање на експозитура Неготино од 3.7.2021 година

Објавено

на

НЛБ Банка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека заради реновирање на експозитура Неготино, истата ќе биде привремено затворена во периодот од 3.7.2021 до 18.7.2021 година.

За извршување на потребните трансакции на располагање на клиентите им стојат:

  • НЛБ Клик електронското банкарство
  • НЛБ мКлик мобилното банкарство
  • Експозитура Кавадарци со работно време од 8 до 16 часот (ул. Илинденска бр.81 Кавадарци, тел 043/ 400-435, 043/400-436, tb.kavadarci@nlb.mk)
  • Банкомат Маркет Дијана, ул. Маршал Тито бб Неготино

За сите дополнителни информации НЛБ Банка АД Скопје им стои на располагање на своите клиенти во секое време на телефонскиот број 02/15-600 и на мејл info@nlb.mk.

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно