Connect with us

Домашни банки

Известување од Комерцијална банка: Експозитурата во Струга започнa со работа

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје ги известува клиентите дека Експозитурата во Струга започнa со работа од денеска, 23.11.2022 година. Поради реновирање, активностите на експозитурата привремено ќе се одвиваат на првиот кат во истиот објект во кој работеше и досега.

Работното време на експозитурата останува од понеделник до петок од 08 до 16 часот.

За подигнување готовина на клиентите во Струга им се на располагање и банкоматите, a секако своите банкарски трансакции може да ги извршуваат и преку дигиталните канали Интернет банка, мБанка и KomPay, кои им се на располагање 24/7.

Домашни банки

Комерцијална банка меѓу најдобрите иноватори во светот – Прогласена од Global Finance за Врвен иноватор во корисничко искуство за услугите преку OneID

Објавено

на

Комерцијална банка влезе во друштвото на врвните финансиски иноватори во светот со воведувањето на услугата електронска идентификација преку OneID. Меѓународниот магазин Global Finance ѝ ја додели на Комерцијална банка угледната награда „Врвен иноватор во корисничко искуство за 2023 година за услугите преку OneID“, со што ја рангираше Банката меѓу Топ финансиските иноватори во светот. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 2 јуни 2023 година

Објавено

на

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 2 јуни (петок) 2023 година заради празнување на Духовден. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Финансиска поддршка од Комерцијална банка за ново издание на турнирот во мал фудбал „Тоше Проески“

Објавено

на

Меѓународниот турнир во мал фудбал „Тоше Проески“ во Крушево и годинава, со финансиска поддршка од Комерцијална банка, собра на едно место спортски екипи од повеќе држави во чест и спомен на музичката легенда. (more…)

Продолжи со читање

Популарно