Connect with us

Домашни банки

Известување за работно време на експозитури на Комерцијална банка

Објавено

на

Комерцијална банка ги известува клиентите дека од 05.09.2022 повторно е отворена експозитурата „Ист Гејт мол“, во која за клиентите е достапна широка понуда на производи и услуги на шалтерите и во дигиталната зона 24/7.

Од денеска (05.09.2022г.), работното време на експозитурите „Чешма“, „Кјуби“, „Ново Лисиче“ и „Водњанска“, како и на филијалата во Охрид, е од 8 до 16 часот.

Секако, клиентите може да ги извршат своите финансиски трансакции и преку дигиталните канали Интернет банка, мБанка и KomPay, широката мрежа на банкомати, како и во дигиталните експозитури на Комерцијална банка, кои им се на располагање 24/7.

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно