Connect with us

Останато

Игор Џамбазов демантира: Земавме кредит во Еуростандард банка од 700.000 денари, а не евра!

Објавено

на

По денешната објава од страна на Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка, експресно посочениот виновник Игор Џамбазов дека земал кредит на износ од 700.000 евра и не вратил ниту денар реплицираше на социјалната мрежа Фејсбук во негов стил.

Целосниот демант, а воедно и најава за тужба против дел од медиумите ги пренесуваме во продолжение:

Фотографија: Игор Џамбазов, Instagram.

Останато

Невработеноста во еврозоната на рекордно ниско ниво од 6,5 проценти

Објавено

на

Невработеноста во еврозоната падна на рекордно ниско ниво од 6,5 проценти во октомври, покажуваат бројките што ги објави „Евростат“, статистичката агенција на ЕУ. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Просечната плата во октомври во Црна Гора изнесувала 720 евра

Објавено

на

Просечната плата без даноци и придонеси во Црна Гора во октомври, според податоците на Управата за статистика (Монстат), изнесувала 720 евра и е за 0,3 проценти повисока од септември. (more…)

Продолжи со читање

Останато

ЛЕСНО Е КОГА ИМАШ ИЗОБИЛСТВО НА ЗЛАТО – Гана набавката на нафта ќе ја плаќа во злато наместо во долари

Објавено

на

Владата на Гана работи на план да купува нафта со плаќање во злато наместо со долари, објави на Фејсбук, потпретседателот на државата Махамуду Бавумиа. (more…)

Продолжи со читање

Популарно