Connect with us

Осигурување

Зошто приватно здравствено осигурување?

Објавено

на

Здравствено осигурување е полиса што се користи за покривање на трошоците за медицинска нега. Ваквото осигурување би ви овозможило користење здравствени услуги во приватни здравствени установи со кои осигурителната компанија има склучено договор за соработка. Во договорот осигурениците би можеле да користат здравствени услуги, врз основа на полисата за доброволно здравствено осигурување и во согласност со условите на осигурувањето.

Приватното здравствено осигурување нуди три клучни предности:

  1. Пократко време на чекање
  2. Побрза дијагноза
  3. Подбра здравствена опрема

Здравствено осигурување исто така може да понуди пристап до специјализирани лекови и лекување кои можеби не се достапни на Фондот за здравствено осигурување или може да се платат директно. Оттука, целта е да ви обезбеди удобност и сигурност.

Без разлика дали сте загрижени за некое искуство што го познавате или сакате да имате пристап до одредена болница или побрз пристап до специјалист, постојат различни производи за здравствено осигурување и политики за да изберете од кои треба да помогнат да ги задоволите вашите барања.

Приватното здравствено осигурување е наменето за сите оние кои сакаат комплетна здравствена заштита и највисок квалитет на здравствена услуга за своите пари.

Сите оние кои се дел од државниот Фонд за здравство, односно се здравствено осигурени, можат покрај во државните здравствени установи, да користат услуги и во приватните болници и ординации.

Како и со секоја полиса за осигурување, важно е внимателно да ги истражите вашите опции.

Домашни банки

Халкбанк ќе отвори своја осигурителна компанија

Објавено

на

По информацијата објавена од Македонската берза дека акциите на „Нова Осигурување АД Скопје” се продадоа за вкупно 3,2 милиони евра во две блок-трансакции, „Халкбанк АД Скопје” и официјално потврди дека сега поседуваат 100 отсто од капиталот на осигурителната компанија.

(more…)

Продолжи со читање

Осигурување

КРОАЦИЈА ОСИГУРУВАЊЕ ОСТАНУВА СИГУРЕН ПАРТНЕР НА МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕН РАКОМЕТ

Објавено

на

Во пресрет на дваесет и шестото Светско првенство во ракомет, кое од утре (10.01.) до 27-ми јануари се одржува во Германија и Данска, Кроација осигурување – Друштво за неживотно осигурување го продолжи парнерството со Ракометната федерација на Македонија. На тој начин компанијата даде придонес во обезбедување на неопходните предуслови за уште едно успешно учество на нашите репрезентативци на најголемото ракометно натпреварување оваа година.  (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Кроација Осигурување – Живот го демантира Винер Лајф со Факти

Објавено

на

Кроација Осигурување – Живот го демантира Винер Лајф со Факти откако во јавноста беше објавено интервју со Марко Дамевски, Менаџер за продажба во Винер Лајф. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange