Connect with us

Домашни банки

Зошто на картичка со двоен кешбек е тешко да се одолее?

Објавено

на

Ако направите мал преглед на кредитните картички на пазарот, ќе дојдете до заклучок дека двојниот кешбек на НЛБ хепи картичката во периодот од 20 април до 20 јули тешко дека некоја од нив ќе може да го победи! Токму во тој временски период, сите корисници на оваа картичка ќе уживаат во бенефитот на двојниот поврат на средства, кој се добива со сите пазарења во Ист гејт мол.

Од своето отворање, Ист Гејт Мол се профилираше како лидер на пазарот, обезбедувајќи врвни брендови за мода, убавина и технологија и поставувајќи високи стандарди за квалитет. Импресивната листа на продавници и услуги постојано расте, па не е изненадување што Ист Гејт е најдобро оценет трговски центар во анкетите за задоволството на купувачите.

На површина од 160.000 m2 може да ја користите својата НЛБ haPPy картичка во повеќе од 220 продавници кои претставуваат повеќе од 350 брендови, но и во остатокот од овој уникатен концепт, кој овозможува уживање не само во мода, туку и во забава, гастрономија, фитнес и сето останато што го нудат трговските центри од „третата генерација“.

Во таа смисла, користењето на НЛБ haPPy картичката во Ист Гејт Мол од 20.4 до 20.7 не е само двојна придобивка поврзана со забава и уживање. За појаснување, ви споделуваме неколку брзи факти:

  • НЛБ haPPy картичката е највредниот работник меѓу кредитните картички со меѓународна важност
  • Има супериорен поврат на готовина во висина до 12% од износот на трансакцијата при секое купување низ партнерската мрежа и 0,6% надвор од партнерската мрежа во земјата и во странство, што е идеално за потрошувачи што сакаат парични награди со мала мака за сè што ќе платат
  • НЛБ haPPy картичката звучи добро и само како кредитна, бесконтактна картичка, бидејќи има отплата од минимум 5% од месечните трошоци или повеќе, согласно можностите на корисниците, но со двојниот cashback за секое купување од 20 април до 20 јули во сите продавници на Ист Гејт Мол, таа е речиси незаменлива
  • Партнерската мрежа на НЛБ haPPy картичката брои над 300 трговци и преку 1.000 продажни локации на водечки трговски брендови во Македонија
  • Имајќи НЛБ haPPy картичка, нема потреба да чувате десетици картички за попуст во својот паричник, затоа што кобрендираната картичка е сè што сега и во иднина ќе ви е потребно

НЛБ haPPy картичката на пазарот на кредитни картички го нуди најдобриот картичен перформанс во моментов, затоа нека биде меѓу првите неколку што ги земате предвид.

Сè уште немате НЛБ haPPy картичка?

Не пропуштајте да аплицирате веднаш во експозитурите на НЛБ Банка или во продажните салони на Нептун!

Домашни банки

Личниот пристап кон клиентите е клучен за градење доверба

Објавено

на

Банките се двигатели на секоја економија, а нивната одговорност кон клиентите е повеќеслојна и поеднакво се однесува и на бизнисите (правните лица) и на поединците (физичките лица). (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Доделен автомобилот TESLA на среќниот добитник во наградната игра на Стопанска банка АД – Скопје

Објавено

на

Најсреќниот добитник во големата наградна игра на Стопанска банка, Ацо Савиќ, вчера (23 ноември) пред просториите на Банката во центарот на Скопје ги доби клучевите од новиот автомобил TESLA model 3. Автомобилот е главната награда од наградната игра на Стопанска банка со Mastercard платежните картички „Најбрзо до Тесла возило со СБ”, која траеше од 1 јули до 31 октомври. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

ЕБОР одобри 9 милиони ЕУР кредит на ПроКредит Банка во Северна Македонија

Објавено

на

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) доделува нови средства за поддршка на младите претприемачи и основање на бизниси, како и за промовирање на зелени финансии во Северна Македонија, преку финансискиот пакет од 9 милиони ЕУР одобрен за ПроКредит Банка. (more…)

Продолжи со читање

Популарно