Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Електронско банкарство

Зошто е добро да користите електронско и мобилно банкарство на Халкбанк?

Објавено

на

Единствена е услугата на Халкбанк АД Скопје во Македонија, наречена “Smart кеш” преку која клиентите дури и во оние ситуации кога не ја носат картичката со себе, имаат можност да подигнат готовина од банкоматите на оваа банка.

Услугата нуди можност да го претворите вашиот мобилен телефон во уред за подигнување готовина од банкоматите на Халкбанк. Дополнително, постои опција кодот за подигнување на готовина да го проследите на друго лице кое ќе подигне средства на износ кој вие ќе го дефинирате на еден од банкоматите на банката. Притоа, лицето кое ќе ги подгнува парите од банкомат не мора да биде клиент на Халкбанк.

Повеќе информации за користењето на услугата СМАРТ КЕШ можете да најдете во следното Упатство.

Електронско банкарство

Интернет банка и мБанка на Комерцијална банка целосно во функција

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека сервисите Интернет банка и мБанка на Банката се целосно функционални. Од понеделник (29.07.2019г.), шалтерите во експозитурите и филијалите на Банката ќе работат со редовно работно време и ќе ги извршуваат сите активности.

(more…)

Продолжи со читање

Електронско банкарство

„Бизнис раст со е-трговија“ – тема на Втората годишна конференција за е-трговија

Објавено

на

На 25 октомври 2019 год, во Скопје ќе се одржи Втората годишна конференција за е-трговија под наслов „БИЗНИС РАСТ СО Е-ТРГОВИЈА“ во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, а веќе од оваа недела се пуштени во продажба 50 карти по специјална „Super Early Bird“ цена од 59 евра, кои ќе се продаваат до 30.07. или до потрошување на залихите. (more…)

Продолжи со читање

Електронско банкарство

Bank2GO – мобилна апликација на Стопанска банка а.д. Битола

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола неодамна ја пушти во употреба својата мобилна апликација Bank2GO која е достапна за сите корисници на Android и iOS. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange