Connect with us

Домашни банки

„ЗЛАТНА БУБАМАРА“ ЗА НАЈДОБАР КОМЕРЦИЈАЛЕН ТВ СПОТ ЗА НЛБ haPPy КАРТИЧКАТА

Објавено

на

На овогодинешната „Златна Бубамара на популарноста” НЛБ Банка е добитник на „Златна Бубамара“ за комерцијален ТВ спот за 2017 година за спотот за НЛБ haPPy картичката.

Во создавањето на спотот учествуваа Октет Македонија, кои со својата позитивна енергија, неверојатен талент и харизма го направија овој спот посебен. Голема заслуга во реализацијата на оваа оригинална идеја имаше креативниот тим на НЛБ Банка и маркетинг агенцијата Њу Момент. Секако, значајна беше и нашата успешна соработка со кобрендинг партнерот Неп лојалити.” – се вели во соопштението објавено на веб страната на Банката.

 

Домашни банки

ОФИЦИЈАЛНО: “УНИБанка” издаде перпетуална обврзница по пат на приватна понуда

Објавено

на

На 11.01.2019 година, УНИБанка преку Македонска берза објави дека банката донесе одлука за издавање на капитален инструмент по пат на приватна понуда. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Халкбанк АД Скопје ги извлече добитниците од наградната игра ,,Халквантура”

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје на ден 16.01.2019 година во просториите на Деловниот Центар на Халкбанк АД Скопје во Скопје ги извлече добитниците на награди од наградната игра ,,Халквантура’’. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Нови престижни награди за Стопанска банка а.д. Битола

Објавено

на

Остварените резултатите, постигнатиот успех, континуираниот развој на нови технологии и производи се само дел од критериумите врз база на кои светски реномираните магазини ги доделуваат глобалните и регионалните награди за најдобрите во банкарскиот свет. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange