Connect with us

Платежни картички

За кого е наменета, кога, како и каде ќе се користи домашната платежна картичка “Купувам домашно”!?

Објавено

на

„Заедно ќе ја зајакнеме македонската економија – поддршка за граѓаните – за македонските производи и услуги”, напиша министерката за финансии, Нина Ангеловска на својот „Фејсбук” профил.

„За кого, кога, како, каде, колку и останати корисни информации за домашна платежна картичка “Купувам домашно”, додаде Ангеловска.

Платежни картички

Регионално истражување: Македонците лидери во регионот по бесконтактно плаќање

Објавено

на

Вкупното користење на бесконтактниот начин на плаќање со Visa картичките во нашата земја порасна за 113 проценти во однос на март минатата година 1 , а 86 проценти од граѓаните на Македонија е подготвено да врши бесконтактни трансакции затоа што им носат мноштво предности. Тоа го покажува првото регионално истражување на компанијата Visa во рамките на кампањата „Во чекор со дигиталната иднина“, кое е спроведено во текот на мај, на примероци од по 500 корисници на картички во земјите од регионот, во старосна граница од 18 до 55 години. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Mastercard картичките на Капитал Банка со 3D Secure 2.0 протокол

Објавено

на

Капитал Банка ги известува своите почитувани клиенти дека отсега, Mastercard картичките на Банката се обезбедени по 3D Secure 2.0 протокол, со највисока меѓународна заштита при интернет трансакции. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Халкбанк корисниците на платежни картички Mastercard отсега ќе можат да плаќаат бесконтактно со нивниот мобилен уред преку новата апликација HalkPay

Објавено

на

Од 3 јули клиентите на Халкбанк кои се корисници на платежни картички Mastercard, а имаат мобилен уред со оперативен систем „Андроид“, од Google Play Store ќе можат да ја преземат апликацијата за бесконтактно плаќање HalkPay. (more…)

Продолжи со читање

Популарно