Connect with us

Останато

За депозит во странска банка ќе добиеш награда од 1 милион долари!?

Објавено

на

На 28.07.2022 година во Полициската станица Кавадарци, 40-годишна жена од Кавадарци пријавила дека во периодот од 2019 до 2022 година од едно лице била доведена во заблуда дека за вложени пари во странска банка ќе добие голема камата и награда од 1 милион долари, информираат од МВР.

Според пријавеното, оштетената му дала пари на рака на „измамникот”, а потоа и уплатила пари на сметка која тој и ја посочил во банката.

Како што е пријавено, во мај 2022 година, жената си ги побарала парите преку електронска адреса на која контактирала со банката, но трансферот на пари, кои требало да ѝ го вратат, никогаш не бил реализиран.

Во моментов надлежните работат на расчистување на случајот.

Останато

Синдикатот на Халкбанк АД Скопје со општествено одговорна акција за донирање

Објавено

на

Во организација на Синдикатот на Халкбанк АД Скопје, вработените донираа облека, храна и постелнини за социјално ранливи семејства. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Економски факултет-Скопје свечено ги промовираше дипломираните студенти за академската 2022/2023 година

Објавено

на

Во Аулата на Економски факултет-Скопје се одржа свечената церемонија на која беа промовирани дипломираните студенти на прв циклус на студии за академската 2022/2023 година.

(more…)

Продолжи со читање

Останато

Реизбран Управниот одбор на КаСис АД

Објавено

на

Надзорниот Одбор на единствениот македонски процесор од областа на картичното работење, електронска трговија и сертифицирано биро за персонализација на картички КаСис АД повторно му ја даде довербата на актуелниот Управен одбор. г-ѓа Филомена Пљаковска – Аспровска, претседател и Главен извршен директор, г-ѓа Лидија Вучидолова – Богоевска, член и извршен директор и г-дин Дамјан Андоновски, член и извршен директор во наредните четири години ќе бидат на чело на компанијата која бележи континуиран раст во земјата и сигурно се пробива на пазарите во регионот.  (more…)

Продолжи со читање

Популарно