Connect with us

Останато

Започнува четвртата годишна конференција за е-трговија на тема: “Ready, Set, Grow!”

Објавено

на

“Ready, Set, Grow!” е темата на четвртата годишна конференција за електронска трговија во Македонија која годинава ќе се одржи со ограничено присуство, но и онлајн за останатите кои сакаат да бидат дел од конференцијата, но не успеаа да дојдат до билети за физичко присуство.

Традиционално, во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, конференцијата ќе биде место каде мноштво врвни светски и домашни експерти од различни сектори поврзани со е-трговијата, преку предавања, панел дискусии и неформални разговори, ќе ја пренесат својата експертиза и искуство и ги споделат своите најуспешни тактики, искуства, стратегии и иновативни трендови од целиот екосистем на е-трговијата.

Во фокусот на четвртата годишна конференција за е-трговија ќе бидат 5 клучни теми:

  1. Дигитализација и дигитална нација
  2. Влијанието на Ковид-19 врз е-трговијата
  3. Безбедни и иновативни е-плаќања – технологија, доверба и регулатива
  4. Нови трендови во дигиталниот маркетинг
  5. Улогата на жените во дигиталниот свет и е-трговијата

 

Останато

ЕБОР со милијарда евра помош за Украина

Објавено

на

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) собра една милијарда евра помош за Украина на годишното генерално собрание неделава, соопшти претседателката Одил Рено – Басо. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Се одржа финалето на Европскиот квиз на парите

Објавено

на

Учениците Матеја Талеска и Дино Дановиц, од СУГС „Joсип Броз Тито“, под менторство на професорката Емилија Величкова, беа наши претставници на финалето на Европскиот квиз на парите, коешто се одржа денеска преку електронска платформа. (more…)

Продолжи со читање

Криптовалути

ЦРНА НЕДЕЛА ЗА КРИПТОВАЛУТИТЕ – Биткоинот на најниско ниво од јануари

Објавено

на

Биткоинот во текот на вчерашниот ден падна на најниско ниво од јануари, бидејќи падот на берзите продолжува крајно негативно да влијае и на криптовалутите, чие тргување ги следи таканаречените поризични средства, како што се акциите на технолошките компании. (more…)

Продолжи со читање


Популарно