Connect with us

Домашни банки

Започна со работа модернизирана и дигитализирана експозитура на Комерцијална банка во Дебар

Објавено

на

Комплетно модернизирана и дигитализирана на 15.02.2021 година започна со работа експозитурата на Комерцијална банка во Дебар. Во експозитурата Банката на своите клиенти им обезбедува брз и ефикасен начин за извршување на нивните банкарски трансакции на шалтер или во дигиталниот дел, кој работи 24 часа секој ден.

Дигиталниот дел е опремен со банкомат за подигање готовина и со најнов дигитален киоск за безготовинско плаќање. Дигиталниот киоск е современо решение со кое Банката им овозможува на граѓаните без провизија, без посета на шалтер и со картичка од која било банка да плаќаат сметки за јавни услуги (ЕВН, БЕГ, А1, Телеком и Телекабел), како и да испечатат извод од трансакциска сметка на физичко лице за која има претплата на Интернет банка. Влезот во дигиталната зона 24/7 е овозможен со сите банкарски картички.

Шалтерите во експозитурата се отворени од понеделник до петок од 08:00 до16:00 часот, а ги обезбедуваат следниве услуги: отворање трансакциска сметка во денари или во девизи, плаќање во земјата и во странство, брз трансфер на пари, менувачко работење. На клиентите им се достапни и богатата понуда на кредитни производи и штедни влогови, можноста за купување удели во инвестициски фондови и осигурителни полиси, како и стручни совети и обука за користење на електронска банка и мобилно банкарство за физички и правни лица.

Дигиталниот дел во новата експозитура на Комерцијална банка во Дебар им овозможува на граѓаните уште една привилегија – заштита на нивното здравје од вирусот Ковид-19 поради избегнување контакти со други лица. Секако, во целата експозитура останува обврската за почитување на мерките за заштита од Ковид-19 –  заштитна маска, марама или шал на лицето, држење на пропишаното минимално растојание и дезинфекција на рацете.

Домашни банки

Нова докапитализација на ПроКредит Банка во вредност од 13 милиони евра

Објавено

на

Прокредит банка АД Скопје изврши зголемување на капиталот на банката за дополнителни 13 милиони евра. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка прогласена за „Банка на годината за 2022“ од The Banker

Објавено

на

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по единаесетти пат ја прогласи НЛБ Банка за „Банка на годината за 2022“. Со ова признание НЛБ Банка уште еднаш ја потврди својата позиција на најнаградувана банка во РС Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со Црвен крст на Град Скопје организираше успешна крводарителска акција

Објавено

на

Во соработка со Црвен крст на Град Скопје на 28.11.2022 во просториите на административната зграда на Стопанска банка АД – Скопје организирана беше крводарителска акција на која учество зедоа 65 вработени од Скопје. (more…)

Продолжи со читање

Популарно