Connect with us
P2_P_MK_1600x400

Домашни банки

Запознај се со Best of South East програмата за 2019/2020 година

Објавено

на

Best of South East претставува програма која Шпаркасе Банка ја реализира секоја година и е наменета за студентите од Република Македонија. Програмата им овозможува на младите да се стекнат со меѓународно академско искуство со истовремена работна пракса,на која можат да стекнат нови знаења и искуства потребни за нивниот понатамошен професионален напредок.

Шпаркасе Банка ве поканува на настанот кој ќе се оддржи на 12.11.2018, со почеток во 13 часот во Sparkasse Room која е дигиталниот креативен простор во Public Room.

На настанот ќе имате можност да ја проследите презентацијата што ќе ја одржат нашите колеги од Службата за Човечки ресурси. Презентацијата ќе ги содржи сите можни информации за тоа што значи да имате можност да се стекнете со академско знаење на некој од австриските универзитети, како и да реализирате пракса во една од најмодернизираните банкарски институции во Австрија.

Шпаркасе Банка е тука за да ви помогне да добиете шанса, а вие покажете дека сте најдобри на Југоистокот!

За да отидете подготвени со точни прашања за програмата, проверете ги деталите тука.

Домашни банки

Одличен успех на спортистите од Синдикатот при Стопанска банка АД – Скопје на Бофосијада 2019

Објавено

на

Синдикатот при Стопанска банка АД – Скопје секоја година зема активно учество на банкарските игри во Македонија, а овојпат учествуваше и на меѓународните спортски игри во Србија под името #Бофосијада 2019. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Рекорден број на учесници на јубилејното петто издание на “ВозиПравоВозиЗдраво”

Објавено

на

Петтото јубилејно издание на #ВозиПравоВозиЗдраво во организација на Стопанска банка АД-Скопје помина со најголем број учесници, нов старт, повеќе подароци и вредна лотарија. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Второ место за Комерцијална банка на Банкарските спортски игри

Објавено

на

Комерцијална банка го освои второто место во генерален пласман на годинешните Банкарски спортски игри, со два бода заостанување зад првопласираниот. (more…)

Продолжи со читање
Unibanka_banner_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange